Otrzęsiny klas pierwszych w Zespole Szkół Nr 3

28 września 2017

Minęło kilka tygodni od dnia, w którym do naszej szkoły przybyli nowi uczniowie. Zgodnie z tradycją szkoły, 26 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez klasy 2 LOL, 2 LOT oraz 2 LZA pod okiem pani Agnieszki Kalinowskiej, pani Marzanny Kowalczyk oraz pani Ewy Chmielińskiej. Na nowych uczniów czekały ciekawe konkurencje sportowe, wokalne, intelektualne        i taneczne. Mieli oni  do wykonana aż osiem zadań, w których musieli wykazać się swoimi umiejętnościami, zdolnościami i wyobraźnią.

Już na samym wstępie klasy z najwyższą frekwencją otrzymały pierwsze punkty. Następnie uczniowie zmierzyli się z arcytrudnym zadaniem. Mieli do wykonania PORTRET WYCHOWAWCY. Żeby było ciekawiej malowali go                   z zawiązanymi oczami. Po czym zaprezentowali swoje dzieła kolegom i koleżankom, nauczycielom oraz jury. Najwięcej uśmiechu na twarzy wywołał portret pana Edwarda Steczkowskiego- wychowawcy klasy 1TI.

Kolejną konkurencją był POKAZ MODY. Dwie wybrane osoby z klasy prezentowały wcześniej przygotowane stroje związane z profilem nauczania. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

W kolejnej konkurencji jaką była OTRZĘSINOWA PACZKA sprawdziliśmy stan wiedzy pierwszoklasistów na temat naszej szkoły. Po dwóch reprezentantów      z każdej klasy musiało zmierzyć się z szeregiem pytań. Okazało się, że nasi nowi uczniowie mają znakomitą wiedzę na temat szkoły. Już po kilku tygodniach wiedzą gdzie znajdują się poszczególne sale, jakiego przedmiotu uczą nauczyciele, a nawet ile kosztuje zastępczy identyfikator.

GORĄCE KRZESŁA to kolejne zadanie, które rozgrzało pierwszaków.             W konkurencji wzięło udział 8 osób. Zawodnicy ustawili się obok krzeseł, gdy grała muzyka tańczyli wokół nich, kiedy muzyka przestawała grać, wykonywali zadanie wymyślone przez prowadzących i zajmowali miejsce na krzesłach. Osoba, której się to nie udało odpadała. Po odpadnięciu jednego z uczestników usuwaliśmy krzesło. Uczeń, który wygrał otrzymał punkty dla klasy.

W konkurencji  CZY CZUJESZ, ŻE RYMUJESZ  zadaniem każdej klasy było stworzenie rymowanki związanej z naszą szkoła, lub ich klasą. Na to zadanie uczniowie mieli 10 minut, po czym każda z klas zaprezentowała swoją twórczość.

Kolejnym zadaniem klas pierwszych był TANIEC Z UCZNIAMI. Dwie wybrane osoby z klasy podczas tańca musiały zwracać uwagę na komendy wydawane przez prowadzących.

Siódma z kolei konkurencja pod hasłem „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” polegała na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie.

Ostatnim zadaniem pierwszoklasistów było karaoke! Każda klasa losowała piosenkę, którą musieli wspólnie wykonać. Wszyscy poradzili sobie znakomicie        z tym zadaniem, dlatego jury przyznało jednakową ilość punktów każdej klasie.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, nadszedł czas na najlepsze-BELGIJKA, czyli taniec który poderwał i zintegrował wszystkich zgromadzonych na otrzęsinach.

Na koniec podsumowano punkty zdobyte przez klasy pierwsze we wszystkich konkurencjach. Miejsce pierwsze zajęła klasa 1 LZA, drugie klasa 1 TI, a trzecie miejsce przypadło 1 LZB. Wszystkie klasy otrzymały w nagrodę dyplomy. Mamy nadzieję, że każdy bawił się dobrze. Dziękujemy uczniom za udział, a nauczycielom za wysiłek włożony w organizację!

 

Weronika Wiśniewska kl. II LOL

Odnośniki