Otrzęsiny klas pierwszych w ZS3

25 września 2015

W naszej szkole  25 września odbyły się otrzęsiny.  Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami zaplanowali przeróżne konkurencje,, aby przywitać pierwszoklasistów.

Pierwszym zadaniem pierwszaków było zjedzenie ogórka z Nutellą. Część uczniów podołała wyzwaniu, a niektórzy niestety nie mieli ochoty na takie przysmaki.

Następnie przeszliśmy do konkurencji. Pierwszą z nich był tor przeszkód. Pięcioosobowe grupy z każdej klasy musiały jak najszybciej go pokonać.
W kolejnym zadaniu uczestniczyło po sześć osób z każdej klasy. Musieli oni ułożyć wiersz o swojej klasie. Każdy tekst był oryginalny i zabawny.

Następnie reprezentanci każdej klasy tańczyli wokół krzeseł i zajmowali jedno z nich, kiedy muzyka przestawała grać. Ten, kto został bez krzesła, odpadał.

Kolejna konkurencja polegała na zjedzeniu jak największej ilości jabłka zawieszonego na sznurku bez pomocy rąk w określonym czasie. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

Ostatnią i jednocześnie najzabawniejszą konkurencją był Taniec z Gwiazdami. Żeby nie było tak łatwo, parę tworzyło dwóch chłopców. W każdej parze, po założeniu sukienki, jeden z chłopców odgrywał rolę partnerki. Była to konkurencja, przy której wszyscy z pewnością najlepiej się bawili.

Nagrodą dla klasy, która zdobyła najwięcej punktów za wszystkie konkurencje, był dzień bez pytania. Wszyscy świetnie się bawili. Mimo, że większość pierwszoklasistów znała się od niedawna, byli bardzo zgrani i pomagali sobie  wzajemnie we wszystkich zadaniach.

Uczennica klasy II TE

Magdalena Prokop