Otrzęsiny klas pierwszych

25 września 2013

25 września 2013 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie na hali sportowej odbyło się przyjęcie pierwszaków do grona uczniów naszej szkoły, czyli otrzęsiny. Klasa II LOI, przy współudziale klas drugich, skrupulatnie przygotowywała tę uroczystość, aby w jak najciekawszy sposób przywitać uczniów klas pierwszych. Imprezę rozpoczęło krótkie przemówienie Pani Dyrektor Elżbiety Michalik. Uroczystość poprowadziła Karolina Chmielewska z klasy II LOL i Mariusz Śniadała z klasy II LOI. Po wstępie rozpoczęły się rożne 'atrakcje’, czyli konkurencje sprawdzające umiejętności uczniów, np.: picie mleka z miseczek (oczywiście bez użycia rąk), ubijanie białka trzepaczką, slalom wykonany z ćwiczeniem 'taczki’ oraz taniec z balonem. Konkurencje nie były łatwe, ale pierwszoklasiści dali sobie z nimi radę. Skoro konkurs to na całego! Nawet nasze jury miało niezły ubaw z uczestników. Po zabawie nadszedł czas na oficjalne przyjęcie pierwszaków, a zrobiła to Pani Dyrektor Elżbieta Michalik, która symbolicznym mieczem pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Na koniec podsumowano punktację, zwyciężyły dwie klasy: 1 LOI i 1 TE. Nagrodą, jaką dostali, jest jeden dzień bez pytania. Natomiast klasa przegrana – w tym przypadku 1 LOL – w nagrodę… mogła posprzątać halę po imprezie. Był to miło spędzony dzień, a uczniowie klas pierwszych na pewno go zapamiętają i będą dobrze wspominać.

Ewa Garbarczyk i Sylwia Kuchta kl. II LOI

Odnośniki