Październik – miesiąc walki z rakiem piersi

26 października 2018

Nowotwór piersi jest jednym z najczęściej występującym na świecie.

26 października 2018r w naszej szkole  odbyło się spotkanie z przedstawicielką firmy kosmetycznej AVON panią Anną Samsel, dotyczące profilaktyki raka piersi.

W Polsce kampania Avon kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Przedstawiona została prezentacja dotycząca przyczyn zachorowań na nowotwory piersi, częstotliwości ich występowania, sposobów leczenia. Pani Anna wyjaśniła, że nowotwory piersi dotyczą nie tylko kobiet i dziewcząt ale też mężczyzn.

Następnie uczennice i chętni uczniowie mogli w grupach zapoznać się ze sposobami samobadania piersi, przećwiczyć je na fantomach.

Dziękujemy serdecznie Pani Annie Samsel i paniom, które pomagały w przeprowadzeniu zajęć.

 

                                                                                                Agnieszka Zdrojewska.

Odnośniki