PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

27 października 2021

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

Akcje promujące oszczędzanie organizowano w naszym kraju już na początku lat 60-tych. Na świecie z kolei dzień oszczędzania obchodzony jest ostatniego dnia października począwszy od 1924 roku. Jest to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie by – przypominać jak ważna dla gospodarki jest idea oszczędzania.

Tradycyjnie co roku w miesiącu październiku w Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie odbywają się w ramach współpracy z naszymi lokalnymi bankami spotkania z młodzieżą.

27.10.2021 odbyły się spotkania pracowników banku PKO S.A oddział w Wyszkowie z uczniami naszej szkoły.

Celem było: kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania, oraz racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi.

Panie przypominały, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Została przybliżona uczniom historia banku, zasady funkcjonowania instytucji bankowej, rachunków bankowych, lokat, kart, kredytów, pożyczek, rachunków oszczędnościowych oraz innych form umożliwiających oszczędzanie.

W trakcie spotkania uczniowie brali czyny udział za co zostali nagrodzeni gadżetami – ufundowanymi przez przedstawicieli banku.

Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom PKO S.A oddział w Wyszkowie za przybliżenie wiedzy o tym jak oszczędzać – i jakie są tego zalety.

KK

Odnośniki