Październikowy numer „Echa Trójki”

22 października 2012

Ciepła jesień za oknem, a ja witam w imieniu redakcji Echa Trójki .Bardzo polecam nowe wydanie naszej gazetki szkolnej. A w niej: Tobiasz Przybysz prezentuje kapitalny artykuł o pt. „O edukacji historycznie”, mamy relację z zawodów bmx i mtb „Lowelkiem przez Tubę” autorstwa Patryka Kwiatkowskiego, on również zapozna nas z historia pewnej piosenki Deep Purple – “Smoke On The Water”, razem z Karoliną Rozenek z klasy II TE pragnę zachęcić wszystkich do spróbowania swoich sił w jeździectwie. Mamy też artykuł o nowej consoli Play Station 4, Maciej Gąsiewski opowie o żołnierzach wyklętych, Patrycja Ślesicka i Katarzyna Sitek zabiorą nas do świat fantasy, rozstrzygniemy także konkurs fotograficzny, a na zakończenie zupa z dyni. Październikowy numer gazetki jest szczególny, ponieważ obchodzimy w tym miesiącu Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w imieniu Echa Trójki składam wszystkim nauczycielom i dyrekcji najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości, zadowolenia z uczniów i wykonywanej pracy, cierpliwości i najserdeczniejsze podziękowania za poświęcony czas i wsparcie. Za względu na 70 – tą rocznicę śmierci wielkiego pedagoga Janusza Korczaka pragniemy w tym uroczystym dniu przywołać fragment jego książki „Jak kochać Dzieci” z 1920 roku:

„Bądź sobą, – szukaj własnej drogi – Poznaj siebie zanim zechcesz dzieci poznać. – Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim. To jeden z najzłośliwszych błędów sądzić, że pedagogika jest nauką o dziecku, a nie – o człowieku.

Przemysław Sasin

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odnośniki