PIERWSZAKI W TEATRZE PALLADIUM

11 stycznia 2017

Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają

Wiliam Szekspir

11 stycznia klasy: I LOE, I LZA, I LZB, I LOT i I TE wybrały się na wycieczkę do Warszawy, aby w Teatrze Palladium obejrzeć sztukę pt. „Makbet” według Wiliama Szekspira w reżyserii Bogdana Kokotka. Wyjazd zorganizowała pani Magdalena Królikowska a opiekę sprawowali także: pani Ewa Chmielińska, pani Katarzyna Kownacka, pani Aneta Pękul, pani Katarzyna Szymańska, pan Krzysztof Ostrowski i pan Kamil Szumowski.

„Makbet” to historia o rządzy władzy, przekraczaniu granic własnej moralności, szaleństwie, tyranii, zazdrości, strachu, wyrzutach sumienia i wreszcie upadku. Dzięki obejrzeniu sztuki na deskach teatru, mogliśmy lepiej zrozumieć trudny język Szekspira. Naszą uwagę przykuła przede wszystkim oszczędna, uniwersalna scenografia oraz piękne, klasyczne kostiumy. Doceniliśmy także pomysł reżysera, który niemalże do każdej ze scen wprowadził postaci Wiedźm, dzięki czemu sztuka stała się bardziej „rytmiczna”. Warto wspomnieć, że Wiedźmy nie przypominają tutaj zgarbionych, brzydkich, Szekspirowskich staruszek, ale są ponętnymi, choć nieco diabolicznymi, młodymi kobietami. Poza dramatyczną kreacją głównego bohatera, naszą uwagę przykuła magnetyzująca i bezwzględna Lady Makbet, stopniowo popadająca w obłęd oraz bohaterski Makduf.

„Makbet” w Teatrze Palladium to naszym zdaniem udana inscenizacja, która stanowiła doskonałą pomoc dydaktyczną, tym bardziej, że niebawem będziemy omawiać tę tragedię podczas zajęć języka polskiego.

MK

Odnośniki