PIESZA WYPRAWA PIERWSZAKÓW

18 września 2015

Uczniowie klas 1LOL, 1TI oraz 1 LEAwzięli udział w wycieczce ,której celem była integracja uczniów klas pierwszych, połączona z akcją

” Sprzątanie świata”. Wyjście zorganizowała p. A. Zdrojewska, opiekunami byli: p. A, Usielska,p. E.Sawicz-Bakuła, p. Kamil Gurbała, p. M Łobacz,  p.A. Gałązka,  p. W.F. Ochmański. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie uczestniczyli w godzinnym wykładzie na temat odpadów i ich poprawnego segregowania. Po zakończeniu lekcji, zgodnie z celem wyprawy, wszyscy jej uczestnicy otrzymali worki i rękawiczki… nadszedł czas na sprzątanie świata.  Po dotarciu do Nadleśnictwa w Leszczydole czekała już na nas Pani Karolina Gizińska. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wyruszyliśmy na krótką lekcję w lesie. Uczniowie dobrani w pary dostali zdjęcia różnych roślin, które musieli odnaleźć podczas przechadzki. Za każdy znaleziony przedmiot dostawało się literki, z których na końcu utworzyliśmy hasło … Kiedy obie grupy skończyły już lekcje z Panią K.Gizińską, po zajmujących rozmowach w blasku płomieni ogniska,przyszedł czas na powrót do szkoły.

Uczniowie, choć zmęczeni długim spacerem ,wrócili do szkoły ,zadowoleni ze wspaniale spędzonego czasu, zadowoleni z nowych przyjaźni, zawartych w trakcie wyprawy.

 

Patrycja Chełmicka, klasa I LOL

Odnośniki