„Kto nie ma, nie płaci” czyli współczesna komedia dell’arte

29 listopada 2017

„Kto nie ma, nie płaci” czyli współczesna komedia dell’arte

29 listopada klasa II LOE wybrała się do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury, by zobaczyć sztukę pt. „Kto nie ma, nie płaci” włoskiego dramaturga Dario Fo, wyreżyserowaną przez Mariusza Pogonowskiego. W roli aktorów wystąpiła Grupa Teatralna Osób Niewidomych Poligon BLACK w składzie: Jakub Chermuła, Iwona Czarnuszka, Witold Grądzki, Urszula Normantowicz, Andrzej Łogożny, Sylwia Setlik i Antoni Szczuciński.

Dzieło Dario Fo to współczesna komedia dell’arte, której główna oś oscyluje wokół intrygi kryminalnej – zdesperowane gospodynie domowe dokonują zbiorowego rabunku supermarketu w związku z drastyczną podwyżką cen. Łupy zostają upchnięte pod płaszcze, policja prowadzi dochodzenie a mężowie czekają na „szczęśliwe rozwiązanie”. Dzięki zabawnym dialogom, groteskowym sytuacjom i wartkiej akcji komedię omyłek oceniliśmy jako rozrywkę na najwyższym poziomie.

Wyjście zorganizowała pani Magdalena Królikowska a opiekę nad uczniami sprawowała pani Gabriela Hryszkiewicz.

 

Klasa II LOE

 

Odnośniki