Początek roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018

W poniedziałek 3 września 2018 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Zgromadzeni w sali sportowo-widowiskowej uczniowie i nauczyciele wysłuchali przemówienie pani dyrektor Elżbiety Michalik oraz byli świadkami aktu ślubowania uczniów klas pierwszych. Podsumowano również wyniki matury oraz wręczono statuetki najlepszym maturzystom.

Pani dyrektor szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów – w tym roku z czterech klas Liceum Ogólnokształcącego (LOE, LOI, LOL i LOZ) oraz dwóch Technikum (TE i TI).  W przemówieniu zwróciła uwagę m.in. na wyzwania stojące przed szkołą w związku z reformą systemu oświaty (w przyszłym roku w szkole pojawi się podwójny rocznik uczniów, w tym absolwenci ostatniej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej) . Podkreślona została również waga bieżących rocznic historycznych, a szczególnie 100-lecia Niepodległości.

W dalszej części przekazano pozdrowienia od p. Anety Lenartowicz z Rady Rodziców oraz słowa błogosławieństwa i modlitwy skierował do zebranych nowy prefekt szkoły – ks. Tomasz Myśliwy.

Do aktu ślubowania przed sztandar szkoły zostali zaproszeni reprezentanci poszczególnych klas pierwszych. Rotę ślubowania odczytała p. Agata Zawadzka, a wszyscy wypowiedzieli uroczyste „ślubuję!”.

Po krótkim podsumowaniu wyników matur, wręczono statuetki najlepszym maturzystom, które w tym roku przyznano w poszczególnych kategoriach:

1. Natalii Archackiej –  w TECHNIKUM, JĘZYK POLSKI i MATEMATYKA – p.r.
  2. Weronice Podpora – JĘZYK POLSKI
  3. Albertowi Durka – w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
  4. Magdalenie Prokop – MATEMATYKA – p.p. w Technikum
  5. Michałowi Zawistowskiemu – J. ANGIELSKI
  6. Mikołajowi Śniadale – w kl. 4TI oraz J. ANGIELSKI
  7. Weronice Ciepielewskiej – J. NIEMIECKI
  8. Kamili Kądziela – J. WŁOSKI
  9. Patrykowi Kasińskiemu – w kl. 3LEA oraz GEOGRAFIA
  10. Mateuszowi Godlewskiemu – INFORMATYKA
  11. Magdalenie Pietrzykowskiej – w LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
  12. Wiktorii Ambroziak – w kl. 3LOL
  13. Sebastianowi Twardowskiemu – w kl. 3LEB

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Natalia Archacka, dziękując za wyróżnienie oraz za pomoc nauczycieli.

Wzorem lat ubiegłych, firma Quad-graphics wyróżniła nagrodą pieniężną najlepszego maturzystę z języka angielskiego – Michała Zawistowskiego. Nagrodę wręczył p. Witold Majchrzak.

Na koniec zebrani skierowali się do sal na spotkania z wychowawcami, którymi w klasach pierwszych są:

1LOE Katarzyna Kownacka
1LOI Robert Szulęcki