Podsumowanie działań związanych z Dniem Ziemi

23 maja 2017

23 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące cykl działań z okazji Dnia Ziemi. Podczas spotkań z klasami pierwszymi uczennice Aleksandra Turek  z kl. I LZA i Zuzanna Sarnacka z kl. I LZB przedstawiły prezentację dotyczącą segregowania odpadów na terenie naszej szkoły i całej gminy Wyszków. Prezentacja była efektem ich pracy podczas realizacji projektu. Uczennice przeprowadziły wywiady z panią Martą Ciuraj-Makarewicz z Urzędu Miasta, dyrekcją i pracownikami szkoły. Wykonały liczne zdjęcia, odwiedziły punkty selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta. Przeanalizowały dane i wyciągnęły ważne wnioski. Przedstawione zostały krótkie filmy dotyczące drogi jaką pokonują śmieci z naszych domów aż do unieszkodliwienia. Podczas spotkania wręczone zostały również nagrody dla laureatów konkursu ekologicznego przeprowadzonego w naszej szkole przez panią Grażynę Cholewińską.

                                                                                        Agnieszka Zdrojewska

Odnośniki