Poezji anglojęzycznej czar

18 kwietnia 2024

22 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego oraz powiatów sąsiadujących  wzięło udział w tegorocznym finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej, który odbył się 18 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.

To już trzecia edycja tego konkursu, w którym uczniowie klas siódmych i ósmych walczą o tak wartościowe nagrody.  Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie to było owocem współpracy Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie ze Szkołą Języka Angielskiego British House oraz Szkołą Giganci Programowania.  Uczestnicy konkursu po raz kolejny zachwycili jurorów swoimi umiejętnościami recytatorskim oraz znakomitą wymową.

Motywacją do wytężonej pracy były niewątpliwie atrakcyjne nagrody przewidziane przez organizatorów i partnerów. Laureat I miejsca otrzymał voucher na kurs językowy o wartości 1400 zł ufundowany przez Szkołę Języka Angielskiego British House oraz nagrodę rzeczową sfinansowaną przez Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie. Zdobywca II miejsca może pochwalić się voucherem na kurs języka angielskiego w Szkole Języka Angielskiego British House o wartości 700 zł oraz nagrodą rzeczową otrzymaną od ZS3. Nagrodą za III miejsce było 20% zniżki na kurs języka angielskiego w Szkole Języka Angielskiego British House oraz nagroda rzeczowa przewidziana przez organizatorów. Zaś zdobywca nagrody specjalnej weźmie udział w kursie programowania ufundowanym przez szkołę Giganci Programowania, o wartości 1302 zł.

III Powiatowy Konkurs  Recytatorski Poezji Anglojęzycznej zainaugurowała pani wicedyrektor Elwira Sawicz- Bakuła, gratulując reprezentantom szkół podstawowych awansu do etapu powiatowego tej rywalizacji.  Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wybranego przez siebie anglojęzycznego utworu lirycznego, zwracając szczególną uwagę na poprawność wymowy w języku angielskim oraz na siłę artystycznego przekazu. Zmagania uczestników oceniał siedmioosobowy zespół jurorów, w skład którego wchodziły: Joanna Rosłoniec (właściciel Szkoły Języka Angielskiego British House), Katarzyna Wieczorek (lektor w Szkole Języka Angielskiego British House), Katarzyna Nowak oraz Marta Szczuka reprezentujące Szkołę Giganci Programowania oraz nauczyciele ZS3: panie Karolina Mickiewicz, Olga Mitłosz oraz Monika Orłowska- Więch (koordynator konkursu). Praca zespołu sędziowskiego zaowocowała wyłonieniem czwórki laureatów.

I miejsce zdobyła Antonina Jenoch ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej. Uczestniczka  wyrecytowała  wiersz pt. „A change for you” , którego autorem jest Dave Crawley. II miejsce  przypadło w udziale Aleksandrze Szczesnej ze Szkoły Podstawowej w Ulasku. Ola przedstawiła swoją interpretację wiersza „Forgiven” autorstwa  Alana Alexandra Milne’go.  Nagroda za trzecie miejsce trafiła do Julii Rogulskiej, również ze Szkoły Podstawowej w Ulasku. Dziewczynka wydeklamowała utwór pt,: „One Art.”, który napisała Elizabeth Bishop.

Nagroda specjalna trafiła do rąk Roberta  Nasiadki z Bloch. Chłopiec zaprezentował wiersz pt.: „As you came from the Holy Land”, którego autorem jest Sir Walter Raleigh

Punktem kulminacyjnym konkursu było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.  Zwycięzcy odebrali swoje trofea z rąk p. Adama Mickiewicza- dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, p. Joanny Rosłoniec- właścicielki Szkoły Języka Angielskiego British House oraz p. Marty Szczuki reprezentującej Szkołę Giganci Programowania. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunom podziękowania.

Czas podczas przerw umiliły wszystkim występy uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie. Swoim talentem podzielili się: Zuzanna Ginko, Małgorzata Mielczarczyk, Łucja Zwolińska, Julia Napiórkowska,  Kinga Woźnica, Nikola Rosińska, Julia Rogulska, Maja Wydryszek, Zuzanna Urbaniak oraz Wiktoria Urbaniak. Konkurs poprowadziły Maja Falba oraz Małgorzata Jakacka , uczennice klasy IV liceum o profilu lingwistyczno- humanistycznym.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Gratulujemy również opiekunom p. Magdalenie Jasiniak ze Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, p. Agnieszce Brykalskiej ze Szkoły Podstawowej w Ulasku oraz p. Justynie Łempickiej ze Szkoły Podstawowej w Blochach. Szczere podziękowania składamy wszystkim uczestnikom i  ich nauczycielom.

Dziękujemy Szkole Języka Angielskiego British House oraz Szkole Giganci Programowania za tę owocną współpracę. To dla nas ogromny zaszczyt współpracować z osobami, dla których tak ważne są dobro i  przyszłość  lokalnej młodzieży.  Znajomość języka angielskiego jest niekwestionowanym atutem we współczesnym świecie, a Państwa kilkuletnie już zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie pomaga tym młodym ludziom pokonać bariery i lęki i daje lepszy start w dorosłe życie.  Dziękujemy za ten piękny wkład w kształcenie młodzieży. To najlepsza inwestycja, jaką można sobie wyobrazić.

Monika Orłowska- Więch

Odnośniki