„Polscy Giganci Nauki”-Dzień Nauk Ścisłych 2024

17 maja 2024

W dniu 17.05 po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Zorganizowała go klasa 2LI/LEO pod opieką nauczycielek- Pani Anety Kasjaniuk, Ewy Chmielińskiej oraz Doroty Nizińskiej.

Tytuł tegorocznej edycji brzmiał „Polscy Giganci nauki”. W związku z tematem każda klasa dostała za zadanie przygotować informacje na temat polskich naukowców:

-1LL – Józef Marcinkiewicz

-1LI/LEO – Włodzimierz Krynicki

-1LEa – Ignacy Mościcki

-1LEb – Jan Czochralski

-1LZ – Rudolf Weigl

-1TI – Marian Rejewski

-1TP – Stanisław Ulam

-1TE/TR – Tadeusz Sendzimir

Każda z klas przygotowała prezentacje przedstawiające dokonania naukowców oraz ich karykatury. Spośród wszystkich uczniów zostały również wyłonione trzyosobowe drużyny, które stanęły do walki w konkursie wiedzy matematyczno- chemicznej. Pozostałe osoby mogły również wspomóc uczestników poprzez uczestniczenie w teście na platformie Quizizz.

Po zaciętej rywalizacji najlepszą okazała się klasa 1TI. Drugie miejsce zajęła klasy 1TE/TR oraz 1LZ, a trzecie 1LL Każda z tych reprezentacji dostała pamiątkowe dyplomy a pierwsze miejsce zdobyło nagrodę specjalną- bon na wyjście na lody.

Podczas całego wydarzenia uczniowie mieli okazję do współpracy oraz dobrej zabawy. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!

Paulina Chmiel kl. 2LEO

Odnośniki