Powitanie uczniów klas pierwszych w ZS3

7 października 2016

Minął nieco ponad miesiąc od rozpoczęcia roku szkolnego i dnia, w którym przybyli nowi uczniowie. Tradycją szkoły jest należyte ich powitanie, tak więc w dniu 7 października klasy II LEA, II LOL i II TE pod okiem pana Kamila Gurbały, pani Elwiry Sawicz-Bakuły oraz pani Emilii Pietrzykowskiej zorganizowały otrzęsiny naszych pierwszoklasistów! Na naszych nowych uczniów czekały ciekawe konkurencje, zarówno sportowe, jak i wokalne, czy też intelektualne. Mieli oni  do wykonana aż osiem ciekawych zadań, w których musieli wykazać się swoimi umiejętnościami, zdolnościami i wyobraźnią.

Pierwsza konkurencja zatytułowana „Łamańce językowe” polegała na wypowiedzeniu bezbłędnie wylosowanego zdania w czasie 12 sekund przez dwie wytypowane osoby z każdej klasy. Klasy drugie postarały się również o karę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek – za błędne wypowiedzenie zdanie musieli zjeść plasterek cytryny! Jej zwycięzcami zostały klasy 1 LOL i 1 LOT. Kolejnym zadaniem klas pierwszych był „Taniec z figurami”, gdzie dwóch wybranych chłopców podczas swojego tańca musieli zwracać uwagę na komendy wydawane przez prowadzących! Tutaj zwyciężyła 1 TI. W następnej konkurencji trzyosobowe grupy miały zbudować piramidę z nakrętek. Liczyła się wielkość i okazałość, a mieli na to tylko 3 minuty! Tutaj najlepiej spisała się klasa 1 LZB. Następnym zadaniem pierwszoklasistów było napisanie opowiadania na temat „Pierwszy piękny piątek pierwszaka” z jednym „ale” – każde słowo musiało zaczynać się na literę „p”! Udział mogła wziąć cała klasa, a najlepsze opowiadanie zaprezentowała 1 TE. Kolejną konkurencją było strącenie pudełka zapałek piłką, w której udział brały po dwie osoby z klasy – w niej wygrała 1 TI. W następnym zadaniu przydatne były zdolności manualne pierwszoklasistów. Dwie osoby z każdej klasy w ciągu 5 minut musiały narysować portret wybranego przez siebie nauczyciela, tak aby reszta szkoły odgadła, kto jest kim. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1 LOL z portretem pana Edwarda Steczkowskiego! Siódma z kolei konkurencja nosiła tytuł „Związani”. Dwie osoby (chłopak i dziewczyna) z klasy zostały związane za jedną nogę i rękę, a zadaniem każdej takiej pary było pokonać jak najszybciej wyznaczony dystans. 1 LZA poradziła sobie tutaj najlepiej. Ostatnim zadaniem pierwszoklasistów było karaoke! Każda klasa losowała piosenkę, którą wszyscy musieli wspólnie wykonać. Najlepiej wypadła klasa 1 LOI!

Na sam koniec podliczono punkty zdobyte przez klasy pierwsze we wszystkich konkurencjach. Miejsce pierwsze zajęła klasa 1 LZB. Na drugim ex aequo pojawiły się 1 LZA, 1 LOE i 1 LOL, a trzecie miejsce przypadło
1 TE. Każda klasa otrzymała w nagrodę dyplom. Gratulacje wszystkim! Mamy nadzieję, że każdy, nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie innych klas, bawili się dobrze podczas trwania uroczystości otrzęsin. Dziękujemy wam za udział, a nauczycielom  za wysiłek włożony w organizację!

Wiktoria Ambroziak, 2 LOL

Odnośniki