Pożegnanie klas maturalnych

28 kwietnia 2023

28 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego  w klasach maturalnych.

W wyniku klasyfikacji dokonanej przez Radę Pedagogiczną wszyscy uczniowie 6 klas maturalnych Technikum i Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie ukończyli szkołę. Pożegnaliśmy 4 klas Liceum Ogólnokształcącego i ostatnie 2 klasy Technikum po gimnazjum.

Uroczystość zakończenia nauki w klasach maturalnych w ZS3 poprowadził wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Ostrowski.

Po przywitaniu zebranych, wprowadzono sztandar Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie i odśpiewano wspólnie hymn państwowy.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Adama Mickiewicz , który poinformował, że 28 IV 2023 r. 167 osób z 4 klas LO i  2 klas Technikum po czterech latach nauki otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Zaznaczył również, że jest to historyczny moment, ponieważ szkołę kończy ostatni rocznik klas po gimnazjum. Wspomniał również o wydarzeniach  zewnętrznych, które wpłynęły na funkcjonowanie szkoły – pandemia i wojna w Ukrainie. Mówił o trudnych warunkach lokalowych związanych z pracami remontowo-budowlanymi. Pan dyrektor złożył abiturientom życzenia pomyślności i wytrwałości w realizowaniu swoich życiowych planów. Przytoczył słowa naszego patrona – Jana Kochanowskiego: „Służmy poczciwej sławie, a jako kto może niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże,” aby ta wymowna myśl  towarzyszyła młodzieży  w dalszych etapach życia.

Po przemówieniu pana dyrektora głos zabrali ks. Mateusz Krajewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Hanna Ponichtera.

Nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego , Aleksandra Łobacz, również złożyła nowym absolwentom ZS3 gorące życzenia na dalsza drogę życia oraz pożegnała ustępujących z funkcji przewodniczących Samorządu Uczniowskiego Kingę Gałązkę, Wiktorię Gaszczyńską i Jakuba Wróbla.

Dalsza część uroczystości poświęcona była wręczaniu nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Najlepszymi uczniami szkoły, którzy otrzymali złote pióro, są :

4 LL Marciniak Julia

4 LI Ostrowska Kinga Julia

4 TE Laska Patryk

Osoby wyróżnione prawem do dokonania wpisu w złotej księdze absolwentów ZS3 (dotyczy osób z najwyższymi wynikami w nauce w poszczególnych klasach): Julia Marciniak w kl. 4LL (zarazem najwyższa śr. w LO 5,17), Kinga Ostrowska 4LI (również 5,17), Maria Kucharczyk 4LZ, Maria Jarosz – 4LE oraz w Technikum: Patryk Laska 4TE (zarazem najwyższa śr. w ZS3 5,24) i Radosław Janczura – 4TI.

Wychowawcy poszczególnych klas maturalnych, w towarzystwie dyrekcji szkoły, rozdali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom.

W klasie 4 LL najwyższe wyniki osiągnęli: Magdalena Borkowska, Gabriela Rozenek, Oliwia Lipska, Łucja Bigos, Natalia Dawidczyk, Matylda Pilarczyk, Julia Ponichtera, Maria Kłos, Alicja Osęka, Maja Pieniążek, Joanna Gołębiewska, Aleksandra Szczerba, Aleksandra Żebrowska, Julia Zalewska, Natalia Prus, Julia Sadlik, Alicja Kalata, Dominika Mościcka i Oliwia Szapkiewicz.

W klasie 4 LI nagrodzeni zostali Miłosz Malinowski, Maja Rosińska, Arkadiusz Salwin, Ewa Koźlik, Igor Grodzki, Emil Trzciński, Natalia Rogulska i Jakub Zbrzeźniak.

W klasie 4 LE najlepsi okazali się Maria Jarosz, Dominika Krzyżewska, Natalia Piasecka, Dawid Szymański, Małgorzata Szurawska, Bartosz Głowacki, Maja Gołdys, Aleksandra Rojek i Patryk Szumert.

Klasę 4 LZ reprezentowali Maria Kucharczyk, Zuzanna Sitek, Julia Milczarczyk, Zofia Kocięcka, Wiktoria Soliwoda, Dominika Piątek, Weronika Jarosik, Dominik Salwin, Kinga Wiśniewska, Julia Świderska, Izabela Szurawska, Weronika Kalinowska, Amelia Skoczeń oraz Mateusz Soćko.

W klasie 4 TE nagrody otrzymali Wiktoria Gaszczyńska, Bartosz Wiechowski, Tomasz Wezenfeld, Małgorzata Kłos, Zuzanna Kaszubska, Ewelina Ćwik, Julia Kot, Sandra Sówka, Antoni Ciskowski, Piotr Bryl, Tatiana Kacperska i Kinga Abramczyk.

W klasie 4 TI nagrodzeni zostali Radosław Janczura, Dominik Chmielewski, Dawid Raniewicz, Marcin Dudziński, Bartosz Ślubowski, Bartłomiej Bajorek, Szymon Bloch, Bartosz Paź, Michał Wojda, Jakub Perzyna oraz Dawid Zaręba.

Pamiątkowe statuetki otrzymali również sportowcy, którzy przez wszystkie lata nauki dzielnie reprezentowali nasza szkołę na różnych zawodach. Byli to:

1. Antoni Ciskowski 4 Te p. siatkowa

2. Hubert Jagielski 4Le p. siatkowa

3. Piotr Szurawski 4 Ti tenis stołowy

4. Jakub Gołaszewski 4Ti tenis stołowy

5. Adrian Więcek 4 Ti p. koszykowa

6. Marcin Dudziński 4 Ti p. koszykowa

7. Bartek Bajorek 4 Ti p. ręczna

8. Dawid Szymański 4 LE biegi przełajowe

9. Kasjan Szwejda 4 LE pływanie

10. Kamil Welsz 4 Li p. koszykowa

11. Kacper Mróz 4 Le p. siatkowa

12. Gabrysia Balcer 4 LZ p. ręczna

13. Alicja Gawińska 4 LE t. stołowy

14. Oliwia Wróbel 4 LZ p. nożna

W kolejnej części uroczystości pani Grażyna Witkowska, kierownik szkolenia praktycznego, wręczyła nagrody książkowe uczniom technikum , Wojciechowi Kuchcie z klasy IV TI oraz Bartoszowi Wiechowskiemu z klasy IV TE za najwyższe wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Po otrzymaniu przez uczniów zasłużonych laurów odbyła się część artystyczna, którą poprowadzili Bartłomiej Kozon i Małgorzata Mielczarczyk z klasy 3 LZ. Przekazali oni tegorocznym absolwentom złote myśli na przyszłość oraz podziękowania. Maturzyści pogrążyli się w chwili wspomnień oglądając prezentację swoich zdjęć z życia szkolnego oraz wysłuchali piosenek wykonanych przez Zuzannę Ginko, Jakuba Rychlickiego, Małgorzatę Mielczarczyk i Bartłomieja Kozona.

Życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.

Mariola Mórawska

 

Zobacz więcej zdjęć

 

Odnośniki