PRAKTYKA ZAWODOWA UCZNIÓW KLASY 3TE W FIRMIE QUAD GRAPHICS W WYSZKOWIE

14 czerwca 2021

PRAKTYKA ZAWODOWA UCZNIÓW KLASY 3TE W FIRMIE QUAD GRAPHICS W WYSZKOWIE

W dniach 26.04.2021 – 07.05.2021 uczniowie klasy 3TE odbywali praktykę zawodową w firmie Quad Graphics w Wyszkowie, w formie zdalnej. W ubiegłym roku szkolnym młodzież z tej klasy odbywała praktykę zawodową w szkole, która była stricte przygotowaniem pod egzamin zawodowy z kwalifikacji AU.35 „Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji”, więc tegoroczna praktyka zawodowa w przedsiębiorstwie to dla uczniów nowe doświadczenie. Zajęcia z praktykantami prowadzili pracownicy z firmy Quad z działów: technologii, kalkulacji, logistyki i billingu, którzy na podstawie przygotowanych przez siebie prezentacji multimedialnych omawiali poszczególne zagadnienia. W celu sprawdzenia wiedzy, po zajęciach uczniowie mieli za zadanie wykonywać powierzone im ćwiczenia sprawdzające w grupach, co było doskonaleniem umiejętności współpracy. Oprócz tego, że praktykanci sprawdzali stan swojej dotychczasowej wiedzy, to również dowiedzieli się wielu nowych rzeczy, m.in. o procesach druku, powstawaniu papieru, farb offsetowych, itd.

Uczniowie klasy 3TE tak ocenili odbytą praktykę zawodową w firmie Quad Graphics:

 Bardzo się cieszę, że w tym roku praktyka odbyła się w Quadzie, co prawda zdalnie, lecz i tak mieliśmy okazję   po części zapoznać się z firmą. Opiekunowie i przedstawiciele poszczególnych działów w ciekawy sposób przekazali nam wiedzę, która na pewno przyda nam się w przyszłości. Spodobało mi się to, że byliśmy podzieleni w małe grupki, w których przyjemnie nam się wykonywało poszczególne zadania. Kontakt z opiekunami praktyk był bardzo dobry, mogliśmy w każdej chwili zgłosić jakiś problem i szybko dostawaliśmy odpowiedź. Mam miłe odczucia po zakończeniu praktyk i będę je dobrze wspominać. Mam nadzieję że będziemy mieli jeszcze okazję zobaczyć i poznać firmę Quad w rzeczywistości.- Klaudia Skrzypek

 

  • Dla mnie praktyka w firmie Quad Graphics była okazją do zdobycia doświadczenia i nauczenia się nowych rzeczy z tematów poligraficznych. Wykładowcy byli w porządku, a przygotowane przez nich prezentacje były ciekawe. ~ Piotr Ciszkowski
  • Swoją praktykę w firmie Quad Graphics oceniam bardzo dobrze, jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i atmosfery panującej w firmie. Podczas praktyki dowiedziałem się wielu przydatnych informacji, jednak uważam, że część z przekazywanej nam wiedzy nie była potrzebna. Na przykład informacje o produkcji papieru mogłyby być zastąpione większą ilością informacji o fakturowaniu. ~ Dawid Kuchta
  • Praktyka przybliżyła mnie do wiedzy, która jest niezbędna. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, o których nie miałam wcześniej pojęcia. Pracownicy tej firmy w sposób jasny starali się nam przedstawić zagadnienia i bardzo dobrze im to poszło. Zadania, które wykonywaliśmy były nam przedstawiane w dość prosty sposób. Podsumowując te dwa tygodnie jestem pozytywnie zaskoczona i na pewno w późniejszym czasie wiedza, którą zdobyłam przełoży się na moje wyniki. ~ Klaudia Szabelska
  • Praktyki przebiegały pomyślnie i wszystko było w jak najlepszym porządku, jedyna uwaga jaką bym miał jest fakt, iż tematy praktyk i zadania odbiegały trochę od naszych celów, priorytetów związanych z profilem jakim jest technikum ekonomiczne. ~ Marek Wróbel
  • Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w praktyce zawodowej zorganizowanej w firmie Quad. Było widoczne wielkie zaangażowanie ze strony pracowników, którzy bardzo profesjonalnie, w krótkim czasie przekazali naprawdę sporą dawkę wiedzy. Zawsze w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można było liczyć na ich pomoc, mimo tego, że praktyka odbywała się zdalnie. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zetknięcie się z funkcjonowaniem tego przedsiębiorstwa. ~ Marta Zalewska

 

Dziękujemy pracownikom firmy Quad Graphics za zaangażowanie i za to, że w tak krótkim czasie udało im się przekazać nam sporo wiedzy. Dziękujemy również za przemiłą atmosferę panującą podczas zajęć i za życzliwość, co było bardzo potrzebne w przytłaczającym czasie pandemii.

 

Uczennice klasy 3TE:

                                                   Marta Zalewska, Klaudia Szabelska

Odnośniki