„Prawy sercowy”, czyli ważne sprawy, o których warto rozmawiać…

28 lutego 2020


    Dnia 28 lutego 2020 r. uczniowie klas drugich  naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. „Prawy sercowy” w reżyserii Igi Jambor – Skupniewicz w ramach Młodzieżowej Akademii Teatralnej Pan Hilary.
   
    „Prawy sercowy” to słodko – gorzki spektakl o stawianiu granic, o odwadze, o byciu własnym adwokatem podczas rozprawy o swoje serce, ciało i godność. To spektakl obowiązkowy i bardzo ważny. Budzi przykre wspomnienia, ale daje nadzieję, że mimo wszystko może być normalnie. To oparta na faktach opowieść o czterech przyjaciółkach: Marcie, Patce, Marysi i Adze, które pod skorupą pewnych siebie kobiet skrywają problemy, z którymi boryka się wiele młodych ludzi, o których nie jest  łatwo  mówić.

    Spektakl wywołał wśród uczniów mieszane odczucia, dotyczył bowiem trudnych tematów tabu, rzadko poruszanych w naszej kulturze. Nie spodziewaliśmy się takiego zderzenia z rzeczywistością, ale mimo to poruszony temat   przemocy seksualnej i emocjonalnej pozostanie w naszej świadomości. Po spektaklu odbyło się spotkanie z autorką sztuki, aktorkami i psychologiem Martą Grus.

 


Marta Zalewska, kl. 2TE

Odnośniki