Projekcja filmu biograficznego o Amy Winehouse

13 grudnia 2021

13 grudnia, w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej, część uczniów naszej szkoły miała szansę zobaczyć film biograficzny przedstawiający życie i losy popularnej w latach dwutysięcznych brytyjskiej piosenkarki Amy Winehouse. Sam film był bardzo poruszający i pozostawił w widzach mieszane uczucia, a już na pewno nakłonił uczestników do dyskusji i przemyśleń na temat życia i postępowania głównej bohaterki.

Amy Winehouse była kobietą obdarzoną naprawdę niezwykłym głosem i talentem muzycznym. Nie zdziwi nas więc fakt, że szybko odnalazła się na międzynarodowej scenie i zyskała sławę w amerykańskiej popkulturze. Jednak, mimo licznych prestiżowych nagród i rosnącej sławy, Amy nie była szczęśliwa. Sam film jest biografią i przedstawia powolną drogę upadku piosenkarki, przetacza życie człowieka, którego wszystkie decyzje okazały się błędne. Ludzie, których uważała za najważniejszych, okazali się najgorsi, a ci, którzy chcieli dla niej najlepiej, nie zostali przez nią wysłuchani. Toksyczne środowisko, presja kariery, nabyte w dzieciństwie choroby psychiczne, późniejsze uzależnienia – to wszystko przyczyniło się do jej końca.

Znajomość życiorysu Amy dała nam możliwość przeanalizowania i poznania jej życia oraz jej życiowych decyzji. Ukierunkowała nasze myślenie i pozwoliła dostrzec, że życie celebrytów nie zawsze jest idealne. Nie ważne ile nagród zdobędzie, artysta wciąż pozostanie człowiekiem, a sława i ciągnąca się za nią odpowiedzialność mogą zgubić. Film jest godny polecenia dla każdego, a w szczególności dla osób interesujących się psychologią i ludzką naturą.

Koordynatorem MAF-u w naszej szkole jest pani Aneta Augustynik. Zapraszamy do kontaktu.

 

                                                                                                                              Aleksandra Fydrych 1LL

Odnośniki