Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” w ZS3

23 kwietnia 2024

Po raz kolejny i w tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 LEA i 2 LEB uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Zajęcia były prowadzone przez panią Katarzynę Kownacką i Katarzynę Szymańską. Osoby chętne z naszej szkoły przystąpiły do Olimpiady „ Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.


23 kwietnia 2024r. pod opieką p. Katarzyny Szymańskiej i Agnieszki Kalinowskiej klasa 2 LEB udała się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie z wizytą edukacyjną w ramach realizowanego projektu. Zwiedziliśmy siedzibę ZUS, a następnie mieliśmy spotkanie z kierownikiem ZUS panią Barbarą Wiśniewską i pracownikiem panią Danutą Rogalską. Dowiedzieliśmy się na nim, dlaczego warto być ubezpieczonym i jakie warunki należy spełnić , aby otrzymać należne nam świadczenia, renty czy zasiłki. Nauczyliśmy się także, jak założyć konto w PUE i jakie są z tego korzyści. Otrzymaliśmy także ulotki edukacyjne i pomocnicze materiały o ZUS. Zobaczyliśmy salę obsługi petenta i obserwowaliśmy, jak przebiega wizyta oraz w jaki sposób załatwiane są poszczególne sprawy. Była to bardzo praktyczna i ciekawa lekcja, która przybliżyła nam znaczenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Koordynator projektu
Katarzyna Szymańska

Odnośniki