Projekt pt. „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego w 2021 r” uzyskał akceptację FRSE do dofinansowania.

26 czerwca 2020

 

26 czerwca 2020 FRSE opublikowała wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, programu ERASMUS+.  Nasz projekt pt. „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego w 2021 r” znalazł się na 93 pozycji wśród ponad 1000 złożonych wniosków.  Jest to niebywały sukces,  gdyż kwota dofinansowania wynosi 150 000 euro.

 

Uczniowie technikum ekonomicznego i informatycznego wyjadą na miesięczne staże zagraniczne do Wielkiej Brytanii w okresie wakacyjnym w 2021 roku. Będzie to już nasz trzeci wyjazd do Wielkiej Brytanii sfinansowany z programu ERASMUS+. W ramach tego projektu również nauczyciele kształcenia zawodowego będą brali udział w 2-tygodniowych szkoleniach branżowych. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz kompetencji społecznych.

Kolejnym istotnym rezultatem udziału w projekcie będzie podniesienie kompetencji językowych. Pierwszym etapem  będzie udział w kursie przygotowawczym przed wyjazdem, w czasie którego uczniowie poznają m. in. pewien zakres terminologii branżowej, który później utrwalą używając jej na co dzień w miejscu pracy. Język angielski będzie nie tylko językiem roboczym staży, uczestnicy będą go używać także poza pracą, by zrobić zakupy, zapytać o interesujące ich miejsca czy nawiązać znajomości z rówieśnikami. Dzięki temu ich znajomość języka angielskiego zyska praktyczny charakter – efekt ten często bardzo trudno jest osiągnąć jedynie poprzez nauczanie w szkołach.  

„To kolejny sukces naszej szkoły. Mam nadzieję, że uczniowie – tak jak to miało miejsce ostatnio – skorzystają z tych staży w możliwie jak największym zakresie” – dodaje dyrektor szkoły – pan Adam Mickiewicz.

Należy również podkreślić, że drugi projekt złożony przez Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie w ramach sektora Edukacja szkolna, programu ERASMUS+ znalazł się na liście rezerwowej do dofinansowania.

                                                                  Opracowała: Sylwia Ludwikowska

Odnośniki