PROJEKT SOFOKLES

11 października 2019

11 października klasy I LEp i I LIp  wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze Palladium obejrzeliśmy sztukę pt. „Projekt Sofokles” w reżyserii Bogdana Semotiuka.

Pierwszy raz w historii tego teatru  można było obejrzeć dwie tragedie  Sofoklesa w jednej inscenizacji. „Król Edyp” i „Antygona” to pierwsza i trzecia część trylogii. I choć opowiadają o zdarzeniach z dziejów Labdakidów następujących po sobie chronologicznie, stanowią jednak zamknięte dramatycznie całości. Przedstawienie było bardzo udane, a sztuka emocjonalna, co skłoniło nas do  refleksji na temat mitologii i dramatów. Na pewno wiele nas nauczyła i zachęciła do pogłębiania swojej wiedzy z tej dziedziny. Piękna, funkcjonalna dekoracja Anny Bobrowskiej – Ekiert i klasyczne kostiumy  jeszcze bardziej potęgowały wrażenie, że przenieśliśmy się w czasy greckiej mitologii, do świata starożytnych Teb.

Po spektaklu  udaliśmy się do parku trampolin „Hangar 646”. Tam  spędziliśmy czas równie przyjemnie. Zajęcia na trampolinach zaczęły się od rozgrzewki, następnie uczniowie mieli trochę czasu wolnego na zabawę. Uczniowie mogli spędzić czas skacząc i wykonując sztuczki na trampolinach lub wskakując i zjeżdżając ze specjalnej zjeżdżalni w miękkie pianki, z których swoją drogą bardzo ciężko jest się wydostać. Wszyscy świetnie się bawili.

Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Opiekowały się nami nasze wychowawczynie p. Grażyna Cholewińska i p. Izabela Składanek. Cały pobyt w Warszawie był świetnie zaplanowany. Nie można było się nudzić. Droga minęła nam bardzo szybko, a nasze klasy  lepiej się poznały i zintegrowały. Zacieśniliśmy więzy między sobą i między naszymi wychowawcami. W  ciekawy dla nas sposób połączyliśmy edukację z rozrywką ,co bardzo się wszystkim  podobało!

Oliwia Kwapisz, kl.I LEp