„Przedstawili Quad Graphics swoimi oczami”

15 lutego 2018

15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz” w Wyszkowie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród I edycji konkursu dla uczniów w ramach cyklu „What’s up Quad?”. Pierwsza edycja konkursu zatytułowana była „Quad Graphics oczami uczniów”. W konkursie udział wzięło 19 zespołów z 9 szkół, czyli aż 65 uczniów.

Zespół Szkół nr 3 zgłosił 3 zespoły do konkursu adresowanego do szkół średnich oraz szkół gimnazjalnych. W konkursie mogły wziąć udział zespoły składające się od 2 do 4 osób, a ich zadaniem było przedstawienie Quad Graphics w taki sposób, w jaki widzą je uczniowie. Prezentacja, jak i sama praca była przygotowywana w języku angielskim. Uczestnicy mogli to zrobić za pomocą prezentacji multimedialnej, tekstu, filmu (także animacji poklatkowej), wywiadu, quizu, rysunku, fotostory lub łącząc kilka form.

Zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice naszej szkoły: Małgorzata Abramczyk z klasy II LOL, Karolina Kownacka oraz Justyna Molska z klasy II LOT. Przygotowały animowany film o Quad Graphics oraz krótką prezentację na temat firmy. Nagrodą za pierwsze miejsce jest wakacyjny 7 – dniowy obóz językowy z native speakerami.

Przyznano również nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego, która powędrowała do drużyny z naszej szkoły, a w skład zespołu wchodzą: Piotr Kaczyński, Bartosz Pikora oraz Daniel Szarmach z klasy III LEB. Zespół oficjalnie otrzymał nagrodę 2 Marca z rąk pana Starosty Bogdana Pągowskiego, którą były wartościowe karty podarunkowe.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem angielskim i rozwijanie umiejętności językowych, kreatywności uczniów, inspirowanie, wzbudzanie w uczniach motywacji do nauki języka angielskiego, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, zapoznawanie uczniów z funkcjonowaniem nowoczesnego przedsiębiorstwa, w którym pracownicy wykorzystują język angielski w codziennej pracy. Quad Graphics na pewno zaciekawił uczniów swoją działalnością, a otrzymane nagrody na pewno zachęcą młodzież do nauki języka angielskiego.

Opiekun grup Wojciech Rogulski

Odnośniki