Przegląd zespołów śpiewaczych i wesele kurpiowskie w CKU/ZS3

4 października 2012

W piątek 28.09.2012 r. w sali sportowo-widowiskowej CKU/ZS3 miała miejsce uroczystość, składająca się z dwóch części: Przeglądu Twórczości Zespołów Śpiewaczych – 2012 oraz inscenizacji „Wesela kurpiowskiego” w wykonaniu zespołu „Wyszkowiacy” (obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia) i młodzieży ZS Nr 3 w Wyszkowie.
W przeglądzie wzięły udział następujące zespoły: „Nadbużanie”, „Łochowianie”, „Wrzos”, „Oberek”, Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia oraz „Zaciszańska Nuta” z Warszawy. Występujący na scenie artyści otrzymali pamiątkowe statuetki, z postacią gołębia wtopionego w kryształ.
Głównym punktem imprezy była Inscenizacji „Wesela kurpiowskiego”, w scenerii nawiązującej do klimatu przedstawienia. Młodzież okazale prezentowała się w tradycyjnych strojach (wypożyczone z ZS w Pniewie). Panna Młodą była Ewa Rapacz z klasy 3EAB a Panem Młodym – Mateusz Linka z klasy 3LOL. Oboje, wraz z druhnami i drużbami, z powodzeniem udźwignęli niełatwe zadanie oddania klimatu obrzędu weselnego.
Znaczną część publiczności stanowiła młodzież szkoły dziennej oraz słuchacze szkoły zaocznej. Przybyli – jak to na weselu – mogli liczyć na słodką strawę przygotowaną przez uczniów (głownie z kl. 4TW oraz 1, 2 i 3 LOL, 3EAB i innych) oraz słuchaczy (szczególnie p. Jolanta Karasiewicz). Na uroczystości prezentowały się też „kuźnia kurpiowska” z Pniewa (p. Halina Witkowska) oraz koło pszczelarskie z Wyszkowa (p. Kaziemirz Skoczeń).
Osobom zaangażowanym wręczono obecnym pamiątkowe dyplomy; wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie – Elżbieta Michalik oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie – Krzysztof Dąbrowski. Okolicznościowe dyplomy otrzymali również panie Lidia Błachnio i Grażyna Witkowska oraz p. Michał Łobacz
Przedsięwzięcia zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, a współorganizatorami byli– ZS Nr 3 oraz CKU w Wyszkowie. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem : Starosty Wyszkowskiego – Bogdana Pągowskiego i Burmistrza Wyszkowa – Grzegorza Nowosielskiego, których gościliśmy w murach szkoły, oraz LGD Równiny Wołomińskiej. W wydarzeniu wzięło udział liczne grono znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. proboszczowie wyszkowskich parafii ks. Kazimierz Wądołowski i ks. Roman Karaś, nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, wójt gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul oraz przedstawiciele wielu firm i instytucji.
AMM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odnośniki