Recenzja z wycieczki

22 października 2017

Dnia 22 października 2017r. pod opieką p. A. Augustynik, p.I. Zbrzeźniak, p. E. Gałązki i p. W. Rogulskiego odbyła się wycieczka klas pierwszych: lingwistyczno-humanistycznej oraz matematyczno-informatycznej do Warszawy. Miała ona cel rekreacyjno-naukowy. Zwiedziliśmy wiele miejsc i doświadczyliśmy wielu ciekawych rzeczy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Mimo że nie oprowadzał nas przewodnik, wszyscy doszliśmy do końca zaciekawieni stałą ekspozycją muzeum. Mogliśmy obejrzeć też wystawę czasową pt. „Krew łączy i dzieli”. Dzięki nim łatwiej można było przybliżyć sobie całą historię żydów polskich. Występujące tam eksponaty, obrazy oraz opisy zaciekawiały i wzbudzały podziw. Jest to muzeum, do którego na pewno wybierzemy się jeszcze nie raz!

Następnie po małej przerwie, udaliśmy się do escape room’u, czyli miejsca pełnego zagadek. Wszystko polegało na tym, żeby po prostu uwolnić się z zamkniętego pokoju. Towarzyszyło nam przy tym dużo emocji. Jest to przygoda nie do opisania!

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Teatr Collegium Nobilium, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.: „Mędrole”. Sztuka zagrana była w gwarze góralskiej, ale nie mieliśmy problemów z jej zrozumieniem. Choć scenografia wyglądała na ubogą, a spektakl cechowała prostota i naturalność, na wszystkich wywarł on ogromne wrażenie.

Podekscytowani i zmęczeni, późnym wieczorem wróciliśmy do domu. Wycieczka sprawiła nam dużo radości.

 

Wiktoria Kowalska z klasy I LOL

Odnośniki