Nasze refleksje po spektaklu anglojęzycznym oraz lekcji muzealnej…

16 marca 2018

W dniu 16 marca uczniowie klas II LOL oraz II LOT wraz z opiekunami – p. Agnieszką Kalinowską, p. Agnieszką Wydryszek oraz p. Anetą Augustynik brali udział w wyjeździe do Warszawy. Pierwszym z punktów naszej wycieczki były lekcje muzealne w Muzeum Narodowym. Podzieleni na dwie grupy braliśmy udział w zajęciach przybliżających nam sztukę klasyczną i romantyczną oraz ikonosferę baroku. Każdy z nas miał możliwość poznania wcześniej nieznanych nam dzieł oraz usłyszenia historii z nimi związanych.

Po lekcjach w muzeum, które wymagały od uczniów sporego zaangażowania i brania udziału w różnych ćwiczeniach sprawdzających naszą wiedzę, przyszedł również czas na chwilę relaksu w postaci spektaklu teatralnego w Teatrze Buffo. Spektakl pt. ,,My Sister Syria’’ przedstawiany był w języku angielskim, co dla wielu z nas było zupełnie nowym doświadczeniem pozwalającym sprawdzić swoje językowe umiejętności.

Spektakl odnoszący się do obecnej trudnej rzeczywistości syryjskiej wojny domowej oraz sytuacji uchodźców nie tylko w sposób emocjonalny wpłynął na każdego z nas, ale pozwolił również spojrzeć na całą sytuację z innej perspektywy.

Oto kilka opinii uczniów dotyczących obejrzanego przez nich spektaklu:

,,Dzięki temu przedstawieniu mogliśmy na własnej skórze poczuć oddech wojny domowej w Syrii, a przy okazji poznać skrawek zupełnie innej kultury. Mieliśmy możliwość usłyszenia całkiem nowego, ale także znanego nam języka i ujrzeć go w innej odsłonie. Sztuka pokazała nam, że pomimo naszych ogromnych chęci nie jesteśmy w stanie wszystkich ocalić, gdyż są ludzie, którzy bezgranicznie kochają swój kraj i nie mogą go opuścić, nawet kiedy zagrożone jest ich życie.’’

,,Uważam, że gra aktorska była bardzo naturalna i realistyczna. Słowa wypowiadane były dla nas bardzo zrozumiałe.’’

,,Spektakl, który obejrzeliśmy poruszał bardzo ważny temat uchodźców przybywających do Europy. Mogliśmy lepiej poznać powody, dla których te osoby uciekają ze swojego kraju choć nie zawsze tego chcą. Do tej pory pamiętam jedno ze zdań, które padło na scenie – Chcielibyśmy umrzeć tam, gdzie się urodziliśmy. Spektakl pozwolił nam również na zetknięcie się z językiem angielskim i osłuchaniem się z różnymi akcentami. Sądzę, że było to ciekawe doświadczenie.’’

Joanna Urbaniak kl.2LOL

Nasze refleksje po spektaklu anglojęzycznym oraz lekcji muzealnej…

Odnośniki