Rowering klasy 1 TI

4 czerwca 2014

4 czerwca, z okazji 25 – lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, klasa 1Ti z Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, wybrała się na wycieczkę rowerową. Wraz z entuzjastą wyszkowskiego roweringu, Panem Jackiem Szymanikiem oraz nauczycielami: Panem Michałem Łobaczem, Panem Robertem Szulęckim i wicedyrektorem Panem Adamem Mickiewiczem, pojechaliśmy szlakiem starych zabytków Kamieńczyka. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był pomnik Powstańców Styczniowych w Kamieńczyku. Następnie udaliśmy się na cmentarz, gdzie obejrzeliśmy pomniki Nieznanych Żołnierzy i mogiłę dziadków kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odwiedziliśmy także Muzeum Etnograficzno – Historyczne w Kamieńczyku, gdzie pan Henryk Słowikowski opowiadał nam o zgromadzonych tam zbiorach (gospodarstwo rolne i domowe, rękodzieło ludowe, militaria, motoryzacja, historia Kamieńczyka i flisactwo). Ostatnim punktem naszej krótkiej wycieczki było odwiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej w pod-wyszkowskim Loretto. Zostaliśmy tam  ciepło przyjęci przez siostry zakonne, które oferowały nam kanapki i herbatę. Wszyscy lekko zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

Odnośniki