Rozgrywki SLS dziewcząt

14 stycznia 2013

W roku szkolnym 2012/2013 do rozgrywek Szkolnej Ligi Siatkówki zostały zgłoszone po raz pierwszy dziewczęta. Rozgrywki w II lidze w grupie A rozpoczęły się w październiku. Oprócz naszej szkoły w grupie rywalizujemy z: Zespołem Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Warszawie, Gimnazjum nr 21 w ZS Sportowych nr 70 im. płk H. Leliwy – Roycewicza w Warszawie, Zespołem Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim oraz XXXVIII LO im. St. Kostki Potockiego w Warszawie. W składzie naszego zespołu grają: Paciorek Katarzyna, Chojecka Angelika, Wołyniec Iwona z klasy II LOS, Rozenek Karolina z klasy II TE, Szczesna Anna z klasy III LEA, Kozon Natalia z klasy III LOL, Szymanowska Aleksandra, Gorczyńska Patrycja z klasy I LOI, Lewandowska Katarzyna, Edyta Drózd z klasy III TE. Opiekunem zespołu jest Pan Tomasz Dąbrowski.

Rozgrywki II Ligi Dziewcząt rozgrywane są w dwóch fazach. W fazie zasadniczej odbędą się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Następnie odbędzie się faza play – off. Zespoły, które zajęły w grupach 1, 2 i 3 miejsce utworzą grupę sześcioosobową, grającą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. W tej grupie zespoły będą grać o miejsca 1 – 6. Do I Ligi Dziewcząt awansują zespoły, które w końcowej klasyfikacji zajmą dwa pierwsze miejsca.
Informacje związane z poszczególnymi wynikami spotkań można odnaleźć na WWW.sls.waw.pl

W ramach Szkolnej Ligi Siatkówki są prowadzone rozgrywki o Puchar im. W. Wiśniewskiego. Nasze dziewczyny w pierwszej rundzie zagrają z Gimnazjum z Tłuszcza w naszej szkole w środę 05.12. o godzinie 14.00. W czwartek 06.12 rozegrają mecz ligowy z SMS ,, Kusy ” w Warszawie, a w piątek 07.12. o godzinie 14.00. będziemy gospodarzem I Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt. W turnieju zagrają takie szkoły : I Gimnazjum w Wyszkowie, I LO w Wyszkowie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckim. Wszystkich serdecznie zapraszamy do dopingowania naszych dziewczyn.

Mecz o Puchar im. W. Wiśniewskiego nasze dziewczęta przegrały po zaciętym i wyrównanym pojedynku 1 : 2.
Ostatni mecz wyjazdowy w ramach S.L.S. przegrały z liderem grypy Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Warszawie 0 : 2.
Rozegrany I Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt wygrało I LO im. C. K. Norwida. II miejsce zajęło I Gimnazjum z Wyszkowa, a trzecie miejsce przypadło dziewczynom z ZS Nr 3. Najwszechstronniejszą zawodniczką Turnieju wybrano Iwonę Wołyniec. Gratulujemy wszystkim zespołom sportowej walki na boisku i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięskie zespoły otrzymały okazałe puchary ufundowane przez Radę Rodziców ZS Nr3. Serdecznie dziękujemy Dyrektorom: ZS Nr3 Pani Elżbiecie Michalik oraz Dyrektorowi CKU Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu za możliwość przeprowadzenia Turnieju. Pomysłodawcą zawodów był Pan Tomasz Dąbrowski.

Ostatni mecz II rundy SLS naszych dziewczyn zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 2 : 0. Dzięki temu, walczyć będziemy o miejsca I – VI z zespołami które zajęły miejsca I – III w grupie B drugiej ligi.
Nasze dziewczęta w tym meczu zaprezentowały się w nowych strojach – bardzo pozytywnie.

ZS nr 3 Wyszków – Gimnazjum nr 81 ( 2 : 0 )
ZS nr 1 Milanówek – ZS nr 3 Wyszków ( 2 : 1 )
ZS nr 3 Wyszków – Gimnazjum nr 30 ( 1 : 2 )
Gimnazjum nr 30 – ZS nr 3 Wyszków ( 2 : 0 )
Gimnazjum nr 81 – ZS nr 3 Wyszków ( 0 : 2 )
ZS nr 3 Wyszków – ZS nr 1 Milanówek ( 2 : 0 )

Odnośniki