Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015

1 września 2015 roku w szkolnej hali sportowo-widowiskowej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie. Zebrani wysłuchali przemówienia pani dyrektor Elżbiety Michalik oraz byli świadkami ślubowania uczniów klas pierwszych. Wyróżniającym się maturzystom – absolwentom z roku 2015 – wręczono statuetki.

Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego. Tradycją szkoły jest, że hymn państwowy jest śpiewany przez wszystkich uczniów (w tym roku pomogła nam w tym uczennica Maryla Modzelan).

Pani dyrektor Elżbieta Michalik w przemówieniu ciepło przywitała szczególnie uczniów klas pierwszych. Nawiązała również do wypowiedzi naszego patrona sprzed kilkuset lat, które do dziś zachowały aktualność – z zachętą do służenia dobru wspólnemu i „poczciwej sławie” oraz do szacunku dla nauk, jakie „nie przeminą”.

Uczniowie klas pierwszych, z udziałem swych przedstawicieli, złożyli uroczyste ślubowanie na rotę przysięgi (odczytaną przez p. Elwirę Sawicz-Bakuła):

Jako uczeń klasy pierwszej Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie ślubuję uroczyście:

• z gorliwością zdobywać wiedzę i rozwijać własne uzdolnienia,
  • dbać o kulturę w słowach i czynach,
  • szanować godność własną i z szacunkiem odnosić się do kolegów i  pracowników szkoły
  • przestrzegać postanowień statutu i regulaminów szkoły,
  • ze starannością wykonywać obowiązki ucznia,
  • rozsławiać dobre imię szkoły,
  • kultywować ideały związane z patronem Janem Kochanowskim.

W następnej kolejności wręczono statuetki wyróżniającym się maturzystom. Tytuł „najlepszego maturzysty ZS3” wręczono:

1. Maciejowi Biernackiemu (kl. 3LOL – język polski p.p. oraz język angielski p.p. i p.r. w LO)
  2. Piotrowi Piecychnie (4TI – język polski p.p. w Technikum)
  3. Karolowi Rosińskiemu (4TE – język angielski p.p. w Technikum)
  4. Anecie Mielczarczyk (3LOI – matematyka p.p. w LO)
  5. Karolowi Łapińskiemu (4TI – matematyka p.p. w Technikum)
  6. Karolinie Mickiewicz (3LOL – najwyższa średnia punktacja w LO oraz język polski p.r.)
  7. Jakubowie Przybyszowi (4TI – najwyższa średnia punktacja  w Technikum).
  8. Szymonowi Mościckiemu (najwyższa średnia punktacja w kl. 3LEA).
  9. Marcie Ciach (najwyższa średnia punktacja w kl. 3LEB).
  10. Karolinie Oleksiak (najwyższa średnia punktacja w kl. 3LOI)
  11. Karolinie Chorchos (najwyższa średnia punktacja w kl. 3LOS).
  12. Katarzynie Janczewskiej (najwyższa średnia punktacja w kl. 4TE).

W imieniu nagrodzonych statuetkami głos zabrała Karolina Mickiewicz, zachęcając młodszych kolegów do gorliwości w nauce.

Do zebranych na uroczystości zwrócił się ze słowami pozdrowienia ks. Andrzej Czyżewski.

Na koniec zebrani skierowali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. W tym roku pracujemy w następującym składzie:

klasa

wychowawca