Rywalizacja pod koszem 2019

9 grudnia 2019

W dniu 9.12.2019 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody w Koszykówce Chłopców.

Wystartowały reprezentacje pięciu szkół: 1LO, ZS1, CEZiU, ZS3 i ZDZ. Zawodnicy rozegrali 10 meczów w systemie ,,Każdy z każdym”. Dało się zauważyć wyraźną przewagę drużyny 1 LO, która wygrała wszystkie mecze. Nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce, przed drużyną ZS1. Miejsce czwarte zajął ZDZ, a piąte zespół CEZiU.

Naszą szkołę reprezentowali:

Adrian Borkowski i Piotr Falba z 4TI,

Eryk Grzywacz z 3TI,

Maksym Kmoch z 3LZA,

Dominik Kowalski z 2LOZ,

Dawid Powierza z 2LOL,

Partyk Szczepaniak z 3TE,

Adrian Więcek i Marcin Dudziński z 1TI,

Mateusz Kmieć z 1LOI,

Tomasz Wezenfeld z 1TE,

Kamil Welsz z 1LIP,

Igor Powierza z 1TIP.

Drużyną opiekował się pan Piotr Nida.

Kolejnego dnia 10.12.2019r w ZS1 w koszykówce rywalizowały dziewczęta. W tych zawodach również wystartowało pięć drużyn: 1LO, ZS1, CEZiU, ZS3 i ZDZ. Każda drużyna rywalizowała kolejno z reprezentacjami wszystkich szkół. Walka była bardzo zacięta. Po rozegraniu zawodów sędziowie musieli policzyć tzw. małe punkty, czyli liczbę punktów zdobytych i straconych, ponieważ trzy pierwsze drużyny miały na swoim koncie po trzy zwycięstwa i po jednej porażce.

W rezultacie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1m – 1LO,

2m – ZS3,

3m – CEZiU,

4m – ZS1,

5m – ZDZ.

Skład naszej drużyny:

Maria Topolewska i Natalia Puścian z 3LZB,

Magdalena Witkowska i Alicja Druchniak z 3LOI,

Julia Kowalska, Patrycja Nasiadka i Katarzyna Jeryng z 1LOZ,

Kamila Kiełczewska z 2LOE,

Klaudia Szabelska z 2TE,

Oliwia Wilczyńska z 2LOL,

Weronka Szymańska i Paulina Poleska z 2LOZ.

Odnośniki