Rywalizacja szkół średnich 2018 w koszykówce

8 listopada 2018

Dnia 8.11.2018r w Zespole Szkół nr1 odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Średnich Dziewcząt w Koszykówce. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących szkoły: ZS1, ZS3, CEZiU, 1LO i TPU. Dziewczęta grały systemem ,,Każdy z każdym” a zatem rozegrano 10 meczy.

Większość spotkań było bardzo wyrównanych, rywalizacja trwała do ostatnich sekund, a wyniki różniły się zaledwie kilkoma punktami. Nasze dziewczęta walczyły o każdą piłkę, często atakując kosz przeciwnika. Wywalczyły srebrne medale w składzie: Żurawska Aneta,Turek Karolina, Maliszewska Karolina,Wrzaszczak Małgorzata, Pamrowska Wiktoria,Topolewska Maria,

Puścian Natalia, Witkowska Magdalena, Zawadzka Aleksandra, Druchniak Alicja,Szymańska Weronika. Gratulacje dla reprezentantek ZS3!

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1m-TPU,

2m-ZS3,

3m-1LO,

4m-ZS1,

5m- CEZiU.

Tydzień później, 16.11.2018r w Zespole Szkół nr3 odbyły się Powiatowe Zawody

Szkół Średnich Chłopców w Koszykówce. Reprezentacje Koszykarzy wystawiły szkoły: 1LO,

ZS1, ZS3 i CEZiU. Tym razem zawodnicy 1 LO zdominowali pozostałe drużyny, wygrywając wszystkie mecze i zapewniając sobie 1 miejsce. Walka o kolejne lokaty była bardzo wyrównana.

Nasza drużyna przegrała mecz z reprezentacją ZS1 i wygrała z CEZiU zajmując 3 miejsce.

W składzie drużyny ZS3 zagrali: Orłowski Jakub, Siedlecki Jakub, Kmoch Maksymilian, Matak Mateusz, Szymański Filip, Falba Piotr, Grzywacz Eryk, Duchnowski Norbert, Bala Dominik, Powierza Dawid, Tryfon Michał, Wrzesiński Piotr.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco: 1m- 1LO,

2m-ZS1,

3m- ZS3,

4m-CEZiU.

M.S

Odnośniki