Rywalizacja szkół średnich 2021 w koszykówce

2 grudnia 2021

2.12.2021 w Zespole Szkół nr 1 odbyły się Powiatowe Zawody w Koszykówce Dziewcząt Szkół Średnich. Do zawodów zgłosiło się  pięć drużyn:1 LO, ZS1, ZS3, CEZiU i TPU.

W systemie gry ,,każdy z każdym” rozegrano 10 meczów. Mimo sytuacji pandemicznej zespoły były dobrze przygotowane i rywalizowały o każdą piłkę. W klasyfikacji końcowej okazało się , że 3 drużyny zebrały jednakową ilośc punktów za zwycięstwa i porażki, więc trzeba było podsumować tzw. małe punkty- liczbę koszy zdobytych i straconych. Klasyfikacja  medalowa w rezultacie tych podsumowań wygląda następująco: 1m-1LO Norwid, 2 m-TPU, 3 m-ZS1, 4m-CEZiU, 5m-ZS3.

Mimo zajęcia piątego miejsca nasze dziewczęta wykazały się sportową postawą i chęcią do walki.

Obecny rok szkolny jest dla nas szczególnie trudny ze względu na remont szkoły, nauczanie w 2 budynkach i ograniczenie miejsca na sali gimnastycznej.

Skład zespołu: Gryz Julia 1 TR, Kalinowska Weronika 3 LZ4, Kalwaszewska Klaudia 1 LEO,

Kielan Małgorzata 4 TE, Kowalska Julia 3LOZ, Kulik Weronika 1 TE, Nasiadka Patrycja 3LOZ,

Stalmach Łucja 1LZ, Szabelska Klaudia 4 TE, Szymczak Weronika 2 LZ, Yeryng Katarzyna 3 LOZ.

 

 

W kolejnym dniu 3.12.2021r w 1 LO  w Zawodach Powiatowych w Koszykówce rywalizowali

chłopcy. W turnieju wzięło udział 4 drużyny, a więc rozegrano 6 meczów. Tutaj również(jak co roku) rywalizacja była bardzo wyrównana. Nasza drużyna wygrała mecz z 1LO Norwid a następnie z ekipą CEZiU. W trzecim meczu uległa reprezentacji ZS1.

           W klasyfikacji końcowej , podobnie jak w zawodach dziewcząt 3 drużyny miały taką samą liczbę punktów i trzeba było sumować małe punkty (kosze zdobyte i stracone w bezpośrednich spotkaniach). W wyniku obliczeń nasza druzyna zajęła 3 miejsce. Klasyfikacja medalowa:

1m- ZS1, 2m-1 LO Norwid, 3 m-ZS3, 4m-CEZiU.

Gratulacje dla zawodników za grę fair play , włożony wysiłek i serce do walki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odzyskamy salę gimnastyczną aby grać na pełnowymiarowym boisku.

Skład zespołu: Durka Krystian 3 LOI, Jakutowicz Jakub 1 LZ, Kandybowicz Konrad 2 TE, Marzoch Jakub 2 LZ, Orszulak Oskar 2 LE, Powierza Igor 3 TI5, Szymański Dawid 3 LE4, Urbaniak Karol 2 LZ, Welsz Kamil 3 LI4, Więcek Adrian 3TI.

Odnośniki