Rywalizacja szkół średnich w koszykówce 2017/2018

8 listopada 2017

7.11.2017r w Zespole szkół nr 1 odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Dziewcząt. Rywalizowały reprezentacje pięciu szkół: 1 LO Norwid, Zespół Szkół nr 1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Zespół Szkół nr 3 i Technikum Poligraficzno-Usługowe (ZDZ).Zawody rozgrywane były systemem „Każdy z każdym”. W sumie odbyło się 10 spotkań( każda drużyna zagrała 4 mecze).Dziewczęta z naszej szkoły pierwszy mecz wygrały z TPU 19:11. Kolejne rywalki okazały się bardziej wymagające. Zacięta walka z ZS1 zakończyła się wynikiem 23:22 dla przeciwnika. W trzecim meczu  dziewczęta z ZS3 uległy zespołowi 1LO Norwid 18:26. Czwarty mecz nasza drużyna rozegrała z CEZiU . Zakończył się on wynikiem 36:8 dla ZS3. Po zakończonej rywalizacji i podliczeniu punktów okazało się, że do zwycięstwa w turnieju zabrakło naszej drużynie 2 punktów w meczu z ZS1.Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1m-ZDZ, 2m-1LO, 3m-ZS1, 4m-ZS3, 5m-CEZiU.

Skład zespołu:

Kinga Szczesna 3LEB, Aneta Żurawska 3TE, Alicja Druchniak 1LOI, Karolina Turek 2LZA,

Karolina Maliszewska 2LZB, Dominika Jezierska 3LEA, Aleksandra Piechocińska 1LOE,

Klaudia Jagiełło 1LZB, Natalia Puścian 1LZB, Aleksandra Pietrzykowska 3LOI,

Sylwia Książak 2LOE.

 

8.11.2017r w Zespole Szkół nr 3 odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Zespół Szkół nr1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Zespół Szkół nr3 i 1LO Norwid. Rozegrano sześć meczy w systemie „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz nasza drużyna  zagrała z ZS1 zwyciężając 17:11 .

Kolejny rywal- zespół 1LO okazał się  mocniejszy( wynik 30:25 dla przeciwnika).

Mecz z CEZiU nasi chłopcy rozegrali bez dłuższej przerwy, jeszcze zmęczeni.

W ostatnim spotkaniu z CEZiU zdołaliśmy osiągnąć jednak przewagę. Wynik 30:25 dla naszej drużyny po zaciętej walce, do ostatniej minuty meczu . Trzeba było czekać na rozstrzygnięcie rywalizacji do końca zawodów. Po bardzo wyrównanej grze klasyfikacja końcowa ucieszyła gospodarzy: 1m-ZS3, 2m- ZS1, 3m-CEZiU, 4m-1LO.

Adrian Szymczak został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Gratulacje dla naszych koszykarzy!

 

Skład zespołu: Adrian Szymczak 3LEB, Adrian Borkowski 2TI, Piotr Falba 2TI,

Rafał Skibiński 4TI, Mikołaj Śniadała 4TI, Maksymilian Kmoch 1LZA,

Patryk Szczepaniak 1TE, Eryk Grzywacz 1TI, Jakub Orłowski 2LZB,

Paweł Petrykowski 4TE, Piotr Kuchta 2LZA.

                                                                                                                                             M.S

Odnośniki