Rywalizacja szkół średnich w koszykówce 2016/2017

7 listopada 2016

7 listopada 2016r w ZS1 odbyły się Zawody Powiatowe Dziewcząt w Koszykówce Szkół Średnich.

Pierwszy mecz reprezentantki ZS3 rozegrały z drużyną CEZiU. Rezultat meczu- 20:1 wprowadził naszą drużynę w dobry nastrój. Kolejny mecz – z reprezentacją ZS1 okazał się bardzo zacięty i wyrównany. W osłabionym składzie (po kontuzji Karoliny Pokraśniewicz) dziewczęta uległy zawodniczkom gospodarzy 20:21. Drużyna ZS1 przegrała jednak w następnym spotkaniu z reprezentacją 1 LO Norwid 20:22. Decydujący mecz ZS3 z 1 LO Norwid zakończył się wynikiem 22:10. Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się,że nasza drużyna zajęła 1 miejsce, wyprzedzając ZS1 i 1LO Norwid. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Aneta Żurawska z ZS3 (kl 2 TE). Zwyciężczyniom gratulujemy !

Skład zespołu: Nadaj Karolina , Pokraśniewicz Karolina i Pokraśniewicz Paulina (3LOS),

Szczesna Kinga i Elward Joanna (2LEB), Pietrzykowska Aleksandra (2LOI), Książek Sylwia (1LOE), Wrzaszczak Małgorzata (1LOL), Żurawska Aneta i Cholewińska Magdalena (2TE), Maliszewska Karolina (1LZB), Jezierska Dominika (2 LEA).

Następnego dnia-8 listopada 2016r w hali ZS3 rozegrano Zawody Powiatowe Chłopców w Koszykówce Szkół Średnich. Tutaj również rywalizacja była bardzo zacięta, jednak drużyna 1 LO zaznaczyła swoją mocną przewagę we wszystkich spotkaniach. W pierwszym meczu nasi chłopcy ulegli jej 9:33.W drugim meczu ZS3 wygrało z ZS1 18:14. W spotkaniu  z CEZiU nasi zawodnicy pokonali przeciwników 33:19. Ostatecznie drużyna 1LO zajęła 1 miejsce w zawodach, ZS3 -2 miejsce, ZS1- 3 miejsce i CEZiU- 4 miejsce. Zawody przebiegły zgodnie z zasadami fair play w gorącej atmosferze sportowej rywalizacji. Gratulujemy naszym zawodnikom!

Skład naszej drużyny: Kalinowski Dawid(3LOS), Dawid Zubel i  Gabriel Zabielski(4TI), Adrian Szymczak i Bartek Pikora(2LEB), Adrian Borkowski i Piotr Falba(1TI), Kamil Szustak, Dawid Twardowski i Bartek Sobieski(3LOI), Paweł Petrykowski(3TE), Piotr Kuchta(1LZA).

Odnośniki