Seans filmowy klasy 1LEp – „Legiony”

30 września 2019

Klasa 1 LEp 30.09.2019r. udała się do wyszkowskiego ośrodka kultury „Hutnik”. Celem naszego wyjścia był seans filmowy w sali kinowej. Nasza wychowawczyni wybrała dla nas film pt.: „Legiony”. Jest to film historyczny, który przedstawia konflikt polsko-rosyjski w wojnie o niepodległość.

Reżyserem filmu jest Dariusz Gajewski, a obsadę aktorską tworzy plejada polskich gwiazd. Szarża ułańska, wielka bitwa w okopach, niewola i ucieczka, akcje dywersyjne, pojedynki ze snajperami, dramaty szpitala polowego. Jednym słowem – kino wojenne. Na dodatek – udane!                          

Film trwał niewiele ponad dwie godziny, a mimo to każda minuta była przepełniona momentami akcji oraz chwilową grozy. Moim zdaniem film ten jest wart zobaczenia, ponieważ przybliża nam historię naszego państwa i naszej kultury. Wyjście uważam za jak najbardziej udane. Zapraszamy do kina!

Kasjan Szwejda  kl. I LEp

Odnośniki