Serdecznie zapraszamy na III Zlot Wychowania i Profilaktyki, który odbędzie się 11 czerwca 2022 r. w Wyszkowie!

22 kwietnia 2022

Serdecznie zapraszamy na III Zlot Wychowania i Profilaktyki, który odbędzie się
11 czerwca 2022 r. w Wyszkowie!

1.Opis przedsięwzięcia:

III Zlot Wychowania i Profilaktyki, odbędzie się 11 czerwca 2022r.
na hali sportowej WOSiR w Wyszkowie oraz w Szkole Podstawowej nr 5 przy
ul. Geodetów 45 w Wyszkowie. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wyszków we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie oraz z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie.

Program przedsięwzięcia przewiduje organizację ok. 15 różnych warsztatów dla młodzieży, które poprowadzą wyselekcjonowani instruktorzy lokalni oraz osoby od wielu lat zaangażowane w działalność programu profilaktyki, posiadające odpowiednie kwalifikacje (Załącznik). Warsztaty będą trwały 6 godzin zegarowych, a ich efekt zostanie przedstawiony na scenie podczas wieczornej Gali.  W trakcie Zlotu przewidziane są dwa spotkania plenarne z młodzieżą – od 10:00 do 10:30 oficjalne otwarcie Zlotu oraz od 19:00 do 23:00 zakończenie Galą Finałową i zabawą integracyjną.

2.Cele do osiągnięcia:

  1. Zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej w wieku od 13 r.ż poprzez kształtowanie aktywności społecznej i wzmacnianie czynników chroniących przed sięganiem po substancje psychoaktywne.
  2. Tworzenie społeczności, promującej wśród młodzieży życie bez uzależnień.

W Gminie Wyszków od lat z powodzeniem prowadzone są profilaktyczne programy rówieśnicze. Młodzież wychodzi z inicjatywą organizacji różnych wydarzeń artystyczno-profilaktycznych. Nad ich realizacją czuwa kadra doświadczonych profilaktyków. Ich praca jest całoroczna, a nie tylko akcyjna. To młodzież, która na co dzień pokazuje, że można mieć pasję, można bawić się bez sięgania po substancje psychoaktywne, można produktywnie wykorzystywać wolny czas, przy okazji budując więzi przyjacielskie, które są tak ważnym czynnikiem chroniącym w profilaktyce.

 I w tym przypadku, organizacja III  Zlotu Wychowania i Profilaktyki wyniknęła
z inicjatywy młodych ludzi, którzy chcą stworzyć możliwość spotkania się i lepszego poznania,
a przede wszystkim umocnienia w ich świadomych wyborach życia wolnego
od uzależnień, szczególnie po okresie dwuletniej izolacji związanej z pandemią COVID 19.

 W imieniu własnym oraz młodzieży, działającej w ramach programu „Wychowanie
i Profilaktyka”, serdecznie zapraszamy do udziału w ww. przedsięwzięciu. Ze swojej strony gwarantujemy dołożenie wszelkich starań, by wydarzenie zostało przygotowane na wysokim poziomie, z zapewnieniem standardów bezpieczeństwa.

Osoby chętne mogą zgłaszać się do koordynatorów szkolnych: Lidii Chmielewskiej, Anny Sztorc lub w sekretariacie szkoły

Zachęcamy do obejrzenia filmiku zapraszającego na III Zlot

https://www.youtube.com/watch?v=7c6upoId34I

Odnośniki