Śladami historii Wyszkowa – gra miejska

29 września 2020

         Dnia 29 września 2020 roku,  uczniowie z klasy 3TE wraz ze swoim wychowawcą Panią Agatą Zawadzką,   opiekunami Paniami Emilią Pietrzykowską i Małgorzatą Szwed uczestniczyli w zorganizowanej przez siebie grze miejskiej.    

     Klasa została podzielona na grupy, które kolejno wyruszały spod szkoły w  10- minutowych odstępach. Każda grupa miała do wykonania te same zadania, a celem było zdobycie jak największej liczby punktów i jak najszybsze ukończenie całej gry. Pierwszym punktem było dotarcie do Kordegardy w Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy. Tam kilka słów o historii tego zabytku, następnie pytanie z   z możliwością wyboru poziomu trudności  i  zadanie do wykonania. Uczniowie kolejno musieli dotrzeć do miejsc takich jak: Pomnik Cypriana Kamila Norwida, Obelisk Wazów, Sanktuarium św. Idziego. Pytania przy każdym z obiektów dotyczyły historii, natomiast zadania do wykonania obejmowały różne dziedziny, m.in. język  polski, matematykę, religię, a nawet sport.

     Gra miejska była świetną odskocznią od  szkolnej codzienności w trudnych czasach epidemii , łączącą naukę z zabawą. Klasa miała świetną okazję do tego, żeby się jeszcze lepiej zintegrować. Uczniowie mieli również możliwość kształtowania umiejętności pracy w zespole. Na pewno będziemy miło wspominać ten razem spędzony czas.

 

Marta Zalewska, kl. 3TE

Odnośniki