Spotkanie młodzieży z przedstawicielami Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

14 marca 2018

W dniu 14 marca 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas drugich liceum z przedstawicielami Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Młodzież została poinformowana o kompetencjach, kwalifikacjach i realiach pracy w zawodzie: dietetyk, kosmetolog. Uczniowie dowiedzieli się również czym zajmuje się wydział chemii kosmetycznej.  Przedstawiciele uczelni zaprezentowali kilka zabiegów kosmetycznych, tym samym demonstrując praktyczną stronę przedstawianych zawodów. Młodzież została poinformowana również, że kadrę naukową tworzą m.in. lekarze dermatologii i profesorowie uczelni medycznych.  Po prezentacji zainteresowane osoby mogły skorzystać z proponowanych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni (nałożenie kremu i parafiny), zbadać  poziom ph skóry, obliczyć BMI ciała, a także natężenie siły w dłoniach. Prelegenci uświadomili uczniom, że  ich uczelnia dba o to, by studenci byli przygotowani do wykonywania zawodu zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy i wymogami pracodawców.

Odnośniki