Spotkanie uczniów klas maturalnych z absolwentką ZS3 w Wyszkowie

16 września 2013

Wrzesień to miesiąc, w którym maturzyści dokonują wyboru tematu na wewnętrzną część egzaminu. Zastanawiają się nad jego realizacją, nad doborem literatury podmiotowej i przedmiotowej, nad tym jak przebiega matura ustna z języka polskiego, jak przygotować prezentację maturalną…? Na te i inne pytania tegorocznych maturzystów próbowała odpowiedzieć absolwentka naszej szkoły Marianna Wrzosek z klasy III liceum ogólnokształcącego o profilu lingwistyczno-europejskim, która na maturze ustnej (temat: Kreacja bohaterów w wybranych utworach Fiodora Dostojewskiego i ich prototypy w biografii pisarza. Omów temat i porównaj bohaterów, w oparciu o wybrane przykłady literackie) otrzymała maksymalną liczbę punktów (20p), a z którą uczniowie wszystkich klas maturalnych mieli możliwość porozmawiać. Marianna Wrzosek w trakcie indywidualnych godzinnych spotkań z klasami zaprezentowała swój temat, a następnie odpowiadała na pytania przyszłych maturzystów.

Spotkanie zorganizowała p. Elwira Sawicz- Bakuła

Odnośniki