Spotkanie z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej

11 stycznia 2022

11 stycznia 2022 uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego, klasa matematyczno – infomatyczna uczestniczyli w spotkaniu z p. Bartłomiejem Durką, przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Wizyta miała na celu zapoznanie młodzieży z istotą funkcjonowania tych jednostek, ich głównymi zadaniami i organizacją, a także predyspozycjami ochotników i warunkami , jakie należy spełnić ubiegając się o pracę w wojsku.

Nasz gość  dzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami i osobistymi refleksjami na temat uczestnictwa w służbach mundurowych. Jak twierdzi Pan Bartłomiej  w wojsku udało mu się połączyć takie wartości jak: pasja, praca, patriotyzm, pomoc ludziom, zdrowie, bezpieczeństwo.

 Młodzież była zachęcana do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej poprzez podkreślanie rangi zawodu żołnierza, zwłaszcza w aspekcie ostatnich wydarzeń w naszym kraju.

 

Uczestnik spotkania Lidia Chmielewska

Odnośniki