Spotkanie z „Rzepką”

31 maja 2017

Dnia 31 maja 2017 roku uczniowie klas 1LOL, 2LOL i 1LZA pod opieką pani Agnieszki Kalinowskiej udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w „Fiszorze”, aby zaprezentować podopiecznym przygotowane przez siebie przedstawienie pt. „Rzepka”. Przed wyjazdem opracowaliśmy scenariusz, starannie wykonaliśmy dekoracje i stroje oraz odbyliśmy kilka prób pod czujnym okiem pani Kalinowskiej, aby wystąpić jak najlepiej. Chyba nam się to udało, ponieważ reakcja naszej publiczności była pozytywna. Dodatkowo, po występie mieliśmy możliwość spędzania czasu z chłopcami przebywającymi na co dzień w ośrodku. Przyglądaliśmy się jak poznają przepisy drogowe i wykorzystują je w praktyce, wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych, usłyszeliśmy wiele uprzejmości i przekonaliśmy się jak odpowiedzialną pracą jest zajmowanie się osobami niepełnosprawnymi. Zostaliśmy także oprowadzeni po ośrodku, który wywarł na nas dobre wrażenie.

Dwa dni później, 2 czerwca, w nieco zmienionym składzie, w którym nasze koleżanki zastąpiły Asia Puchalska i Kasia Świderska z 1LOE wyruszyliśmy do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. Tam również spotkaliśmy się z życzliwością, a nasze przedstawienie zostało serdecznie przyjęte. Tutaj również dano nam możliwość spędzenia czasu z podopiecznymi. Wspólnie zagraliśmy w kilka zabaw i porozmawialiśmy z wychowankami oraz opiekunami. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy sprawić im radość, a w dodatku zdobyć tak cenne doświadczenie, jakim jest obcowanie z osobą niepełnosprawną.

Małgorzata Abramczyk kl. I LOL

Odnośniki