Studniówka 2022 w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

22 stycznia 2022

,,Dzisiaj w głowie czarne chmury,
 Lecz zdążymy do matury!!!
 Niech dzięcioły w lesie kują,
 Maturzyści dziś balują !!! ”

 

Dokładnie 102 dni przed maturą na balu studniówkowym bawili się uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego. Na jeden, ale bardzo ważny wieczór, udało im się oderwać od nauki,  codziennych problemów i pandemicznej  rzeczywistości .

Na swoją studniówkę czekali  wszyscy maturzyści. Tegoroczna studniówka odbyła się po rocznej przerwie, niestety tego marzenia  nie mogli spełnić ubiegłoroczni maturzyści. Ale młodzież cieszyła się, że po roku przerwy jej rocznika nie ominęło to wyjątkowe wydarzenie , wieńczące lata trudnej pracy w szkole średniej.

22 stycznia 2022 r. hala sportowa WOSiR zamieniła się w przepiękną salę balową. Dyrektor Adam Mickiewicz zauważył, że bal jeszcze kilka dni temu stał pod znakiem zapytania i odbywa się w mniejszym gronie oraz ograniczonym wymiarze czasowym. Szkoła otrzymała zresztą pozytywną rekomendację ministerstwa edukacji. – Niech nasza obecność będzie wyrazem szacunku do was, drodzy uczniowie – zwrócił się do maturzystów. – Jeśli w młodym pokoleniu jest taka energia, taki wigor, to nie straszna nam epidemia, choć oczywiście nie możemy zapomnieć o obowiązkach wynikających z obostrzeń dla bezpieczeństwa innych i własnego.

W tym roku ZS3 kończą cztery klasy liceum i dwie technikum. – Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej młodzieży, ze złotej tarczy “Perspektyw” dla technikum i brązowej dla liceum. – podkreślił pan dyrektor. – Przed wami, droga młodzieży, matura – duże wyzwanie. Tymczasem bawcie się jednak dobrze. To przywilej waszego wieku.

Witani przez prowadzących – Małgorzata Kielan i Bartosz Garbacz – płynnie przeszli do części oficjalnej, w której życzenia złożyła im dyrekcja oraz – w specjalnym liście, w imieniu organu prowadzącego szkołę – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. W liście, odczytanym przez p. Elwirę Sawicz-Bakułę, napisano m.in.: „Dzisiejszy Bal Studniówkowy jest wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Impreza organizowana dla uczniów ostatnich klas szkół średnich na sto dni przed maturą to piękna tradycja kultywowana w naszym kraju od pokoleń. Uroczysty nastrój, polonez, eleganckie stroje i szampańska zabawa w gronie szkolnych przyjaciół – to nieodłączne elementy studniówki, która umownie kończy czas beztroski młodych ludzi przed przystąpieniem do wytężonej nauki do egzaminu dojrzałości „.

By tradycji stało się zadość, bal rozpoczął się dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem, którego poprowadzili, oczywiście do muzyki Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz”, dyrektor Adam Mickiewicz, któremu towarzyszyły (w kolejnych turach) Ewa Ślesik i Katarzyna Kisiel,  a tuż za nimi  wicedyrektor  Elwira Sawicz-Bakuła w towarzystwie Piotra Mejera i Piotra Tarnożka.

Za nimi w pierwszej turze zatańczyły  klasy : 4 TE, której wychowawcą jest Pani Agata Zawadzka, 4 TI – wychowawca Pan Mateusz  Gąsiewski  i 3 LOZ  – wychowawca Pan Piotr Nida.
W drugiej turze  natomiast klasy : 3 LOI, której wychowawcą jest Pani Grażyna Witkowska,
3 LOL  -wychowawca Pani Agnieszka Wydryszek i 3 LOE – wychowawca Pan Kamil Gurbała.

Podstawy poloneza poznali dzięki naszym wspaniałym nauczycielom wychowania fizycznego:Pani Małgorzatcie Szwed i Panu Piotrowi Nidzie, którym składali wyrazy wdzięczności za cierpliwość podczas lekcji i całą przekazaną wiedzę na temat tego pięknego tańca. Uczennice i uczniowie zaprezentowali się w nim bardzo dostojnie.

Następnie nadszedł czas podziękowań, w pierwszej kolejności uczniowie dziękowali naszej szanownej dyrekcji: 
Dziękujemy za pozwolenie zorganizowania nam dzisiejszego Balu Studniówkowego.
Od początku rozpoczęcia nauki w tej szkole mogliśmy liczyć na Państwa pomoc, zawsze znaleźliście dla nas rozwiązanie nawet w najtrudniejszych momentach. Jesteśmy świadomi, że gdyby nie Wasza ciężka praca, nasza edukacja w szkole byłaby o wiele trudniejsza. Daliście nam ogrom możliwości, abyśmy mogli doskonalić swoje umiejętności. To dzięki Państwu rozwijaliśmy się na wielu płaszczyznach. Dziękujemy. Dziękujemy za możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach, również za zadbanie o naszych młodszych kolegów, by w nowej części szkoły mogli rozwijać swoje pasje i marzenia. Dziękujemy za opiekę oraz troskę w trakcie naszej edukacji. Bardzo prosimy Państwa o wystąpienie.  Niech wyrazem naszej wdzięczności będą złożone na wasze ręce te kwiaty.’

Słowa uznania za trud włożony w wychowanie i naukę odebrali też wychowawcy klas maturalnych:
Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, Czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że jesteście Wy, drodzy Wychowawcy i Nauczyciele. Byście mogli przyjść z pomocą, po prostu przy nas być, gdy tego potrzebujemy. Jak dobrze, że jesteście. To dzięki Wam, przeszliśmy pomyślnie przez wiele etapów w tej szkole. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość.  Dziękujemy za każde 45 minut,  które z nami spędziliście, za każdy poprawiony sprawdzian i za każdą.. (no może nie każdą ) ocenę wpisaną do dziennika. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony oraz kłopoty, których nieumyślnie przysporzyliśmy.

W imieniu rodziców głos zabrała przewodnicząca komitetu studniówkowego Marzena Mejer, która podkreśliła, że lata spędzone w szkole – niby długie – zleciały bardzo szybko. Były dni radości i szczęścia, ale także smutku i żalu. Ale teraz nadszedł czas na odpowiedzialną i dobrą zabawę.
Z życzeniami przybyli także młodsi szkolni koledzy, gdzie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Kinga Gałązka. Znalazły się upominki dla rodziców w podziękowaniu za pomoc w przygotowaniu balu, za to, że zajęli się wielona sprawami organizacyjnymi, z którymi na pewno maturzystom byłoby trudno się uporać.

Na koniec części oficjanlej maturzyści poprosili o błogosławieństwo ks. Mateusza Krajewskiego.
Nie bójcie się tego egzaminu. Najlepszym przykładem na to, że każdy arkusz maturalny jest do pokonania, jest historia Dawida, który sam, wyposażony tylko w procę i kamień, pokonał potężnego Goliata.

W kolejnej części programu studniówkowego, odbył  się  krótki  wystep artystyczny  w wykonaniu uczniów. Piosenką Zbigniewa Wodeckiego rozpoczęła  go Kamila Dzierbun . Roksana Sówka wybrała jeden z nowszych przebojów, „Środa, czwartek” zespołu Video. Uczniowie wykonali pięknego walca angielskiego i salsę. W choreografiach mogliśmy podziwiać:

Julię Piaścińską i Piotra Mejera,
Klaudię Skrzypek i Marka Wróbla,
Oliwię Prus i Oskara Kuchtę,
Aleksandrę Sienkiewicz i Huberta Olbrysia,
Wiktorię Kołaczek i Macieja Gierka,
Darię Przyborowską i Pawła Sochaczewskiego,
Martę Zalewską i Mateusza Wójcika.
 

W rockowy nastrój wprowadzili zebranych swoim występem członkowie szkolnego zespołu: Aleksander Godłoza z 3TI5Kajetan Michalik z klasy 3 LOL
i gościnnie Maciej Chaciński z I LO.

Po części oficjalnej zrobiono  pamiątkowe zdjęcia. Wspaniała zabawa i szaleństwo  trwały do białego rana.- Aby ta magiczna noc była dla was wieczna ! – życzył kolegom przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego  Piotr Mejer.

 

Małgorzata Kielan, klasa IV TE

Odnośniki