Studniówka w stylu hollywoodzkim

24 stycznia 2015

Balowe suknie, eleganckie garnitury, wieczorowe fryzury, złota dekoracja sali – studniówkowy wieczór, 24 stycznia do złudzenia przypominał galę rozdania Oskarów. W hali sportowej WOSiR bawiło się siedem klas maturalnych: IV Ti (wych. Aneta Pękul), IV TE (wych. Magdalena Królikowska), III LOS (wych. Ewa Chmielińska), III LOi (wych. Marzanna Gruszczyńska), III LOL (wych. Aneta Kasjaniuk), III LEA (wych. Marzanna Kowalczyk i poprzednia wych. Dorota Nizińska), III LEB (wych. Krzysztof Ostrowski). Wśród zaproszonych gości znalazł się Andrzej Kwiatkowski, kierownik departamentu edukacji publicznej i sportu Urzędu Marszałkowskiego, organu prowadzącego szkołę. Imprezę poprowadzili uczniowie: Małgorzata Szczęsna (IV TE) i Tobiasz Tyburski (III LOL).

Bo coś w szaleństwach jest z młodości – słowami wiersza Leopolda Staffa, oddającymi charakter uroczystości, rozpoczęli swoje wystąpienie prowadzący, którzy powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz swoje koleżanki i kolegów. Dzisiejszego wieczoru pragniemy odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa – dodała prowadząca. Zgodnie z tradycją, oficjalnego otwarcia balu dokonała dyr. szkoły, Elżbieta Michalik, zaś do wspólnego poloneza zaprosił uczniów dyr. Adam Mickiewicz.

Spotkaliśmy się dzisiaj, aby starym, żakowskim obyczajem, od jutra porzucić hulanki, tańce, swawole i zabrać się ostro do pracy – zauważyła dyr. Elżbieta Michalik. Życzę, aby na maturze nasze i wasze życzenia się spełniły i wszyscy ją zdali. W imieniu wychowawców głos zabrał Krzysztof Ostrowski, który odniósł się do wspomnień, wspólnych wycieczek i „szlifowania diamentów, które dziś stały się brylantami”. Podziękował za zaproszenie do wspólnej zabawy w blasku fleszy. W swoim wzruszającym przemówieniu nawiązał także do poważnych decyzji i wyborów, jakich wkrótce będą musieli dokonać maturzyści. Zapamiętajcie jednak, że nie da się niczego ze swej przeszłości wyciąć, jak wycina się nieudany kadr filmu – podsumował. W imieniu maturzystów głos zabrali: Aleksandra Kołodziejczyk (III LEA) i Rafał Gierek (III LOi). W ich słowach znalazły się podziękowania dla grona pedagogicznego oraz rodziców za dodawanie otuchy i zachęcanie do pokonywania przeszkód. Kochane Koleżanki i Drodzy Koledzy! Z Wami spędzaliśmy najwięcej czasu, wspólnie świętowaliśmy małe i większe sukcesy, ale także w Waszych ramionach wypłakiwaliśmy niepowodzenia. Tych wspomnień nikt nam nie odbierze, zostaną choćby na wspólnych fotografiach. Nie wiemy, jakie będą nasze losy po ukończeniu szkoły. Może jak w piosence Jacka Kaczmarskiego, w której autor pyta: „Co się stało z naszą klasą?” Mam jednak cichą nadzieję, że pomimo dzielących nas odległości, różnych życiorysów, różnych pragnień i celów, różnych ideałów i filozofii, znajomi ze szkoły wciąż będą stanowić „to samo pokolenie” a do ponownego spotkania (z niektórymi być może po wielu latach), nikogo nie trzeba będzie namawiać – zakończyli. Głos zabrali również przedstawiciele klas młodszych, Maryla Modzelan i Cezary Lonca (II LOS), którzy za rok będą bawić się na swojej studniówce. Podziękowali za możliwość udziału w wielkim balu i wyrazili uznanie za ogromny wysiłek, z jakim wiązało się przygotowanie tak szczególnej imprezy. Na Mickiewicza i Einsteina jeszcze przyjdzie czas. Być może część z Was będzie się jeszcze bawiła na innych studniówkach, ale ta własna niech pozostanie najmilszym wspomnieniem – zauważyli. W imieniu rodziców przemówiła pani Wioletta Nida, która podziękowała pedagogom za trud wychowawczy, zaś maturzystom życzyła szampańskiej zabawy do rana.

Część artystyczną wypełnił wspaniały pokaz walca, przygotowany przez panią Matyldę Maliszewską, w którym wystąpili uczniowie: Karolina Chmielewska i Patryk Nowosielski, Patrycja Gorczyńska i Tobiasz Tyburski, Natalia Grzyb i Kamil Kaput, Natalia Bujanowicz i Mateusz Nowicki, Ewelina Karłowicz i Michał Piotrowski, Aleksandra Bryl i Maksym Grzybowski oraz Marlena Bonius i Michał Kozłowski. Tancerze zatańczyli do melodii utworu Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”, który wykonała uczennica, Maryla Modzelan. Nowym, studniówkowym akcentem był występ zespołu pod roboczą nazwą „Zjednoczone siły maturzystów”, który powstał z inicjatywy pani Magdaleny Królikowskiej. Uczniowie wykonali utwór „Ta sama chwila” grupy Bajm. Solistkom: Patrycji Łachackiej, Klaudii Jaszewskiej (III LOL) i Ewelinie Karłowicz (III LEA) towarzyszyła saksofonistka, Adriana Turek (IV Ti) oraz mieszany chór, złożony z przedstawicieli wszystkich klas maturalnych. Zabawa trwała do wczesnych  godzin porannych.

Maturzystom życzymy połamania piór w maju!

M. Królikowska

Odnośniki