Stypendia Prezesa Rady Ministrów

19 czerwca 2017

Katarzyna Szczerba to tegoroczna maturzystka, absolwentka naszej szkoły, klasy III LOI. Kasia już po raz drugi zakwalifikowała się do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych „Najlepsza inwestycja w człowieka”. W tym roku realizowała projekt „Pierwsza pomoc = odpowiedzialność”. 19 czerwca zaprezentowała uczniom naszej szkoły sprawozdanie z pracy nad projektem. Opowiedziała o kursach, w których wzięła udział; kursie podstawowym pierwszej pomocy oraz pediatrycznym organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż.  Uczniowie mogli dowiedzieć się również, że Kasia opracowała samodzielnie ulotki, prezentację a także przeprowadziła cykl zajęć z zakresu pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej Nr 2 oraz w naszej szkole.

Temat jaki wybrała Katarzyna jest niezmiernie ważny, każdy z nas powinien potrafić udzielić pierwszej pomocy, właściwie zareagować w trudnej sytuacji, nie bać się i zdawać sobie sprawę, że czasami sekundy decydują o ludzkim życiu.

                                                    Opiekun stypendystki Agnieszka Zdrojewska

Odnośniki