Sukcesy dziewcząt Zespołu Szkół Nr 3 w grach zespołowych.

9 kwietnia 2014

W dniu 11.03.2014 r. w Zabrodziu zostały rozegrane zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział zespoły z I LO, ZS nr 1, ZS nr2, ZS Zabrodzie i ZS Nr3. Zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym do 20 pkt w setach. Nasze dziewczęta wygrały swoje mecze z ZS nr1, ZS nr2 i ZS Zabrodziem w stosunku 2 : 0. Do meczu z I LO przystąpiły bardzo skoncentrowane. Jednak większym doświadczeniem i zgraniem w tym meczu okazały się dziewczęta z I LO wygrywając dwa sety 2 : 0. Ostateczna kolejność była następująca:

I miejsce – I LO

II miejsce – ZS nr 3

III miejsce – ZS nr 1

IV miejsce – ZS nr 2

V miejsce – ZS Zabrodzie.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowały: Iwona Wołyniec i Katarzyna Paciorek – kl. III LOS; Patrycja Gorczyńska i Aleksandra Szymanowska – kl. II LOL; Angelika Piecuska – kl. I LOI; Ewa Abramczyk, Maryla Modzelan, Sandra Wróbel, Klaudia Słowikowska i Natalia Wilkowska – kl. I LOS.

Opiekunem zespołu był Pan Tomasz Dąbrowski.

 

W dniu 19.03.2014 r. w hali sportowej naszej szkoły został rozegrany ostatni mecz w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Szkolnej Ligi Siatkówki II ligi. W tej rywalizacji nasze dziewczęta grały z zespołem warszawskim – LO im K. Sempołowskiej. Mecz od pierwszego do ostatniego gwizdka był bardzo wyrównany. Walka toczyła się o każdą piłkę. Mimo trzy setowego pojedynku nasze dziewczęta uległy 1 : 2 po bardzo dobrym spotkaniu i tym samym zajęły ostatecznie III miejsce w rozgrywkach II Ligi.

Zespół Szkół nr3 reprezentowały: Iwona Wołyniec i Katarzyna Paciorek – kl. III LOS; Patrycja Gorczyńska i Aleksandra Szymanowska – kl. II LOL; Angelika Piecuska – kl. I LOI; Ewa Abramczyk, Maryla Modzelan, Sandra Wróbel, Klaudia Słowikowska, Natalia Wilkowska, Orłowska Karolina, Natalia Balińska – kl. I LOS oraz Karolina Rozenek – kl. III TE.

Wszystkim dziewczynom dziękuję za czas poświęcony na zajęciach SKS -u, sparingach, meczach wyjazdowych oraz na własnej hali. Szczególne podziękowania kieruję do Iwony i Kasi z kl. III LOS które były filarami tego zespołu i na pewno bez nich nie było by tak wielu wygranych meczy. Jest to ich ostatni rok w naszej szkole. Teraz będziemy ściskać kciuki za powodzenie w egzaminach maturalnych.

Opiekunem zespołu był Pan Tomasz Dąbrowski.

 

W dniu 09.04.2014r. w I LO Norwid w Wyszkowie został rozegrany turniej piłki ręcznej dziewcząt w ramach rozgrywek powiatowych szkół średnich. W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły: ZS nr 1, ZS nr 3 oraz I LO Norwid. Mecze rozgrywane były ,, każdy z każdym” , dwa razy po 15 min. Oto wyniki meczów:

1. ZS nr1 – I LO ( 12 : 7 )

2. SZ nr 3 – I LO ( 12 : 12 )

3. ZS nr 1 – ZS nr 3 ( 10 : 12 )

 

Spotkanie ostatnie decydowało o ostatecznej kolejności w zawodach, w którym nasze dziewczęta od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania. Ostateczna kolejność zawodów:

 

I miejsce – ZS nr 3

II miejsce – ZS nr 1

III miejsce – I LO.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Milena Wasilewska z ZS nr 3 z kl. I LOS.

Szkołę reprezentowały: Iwona Wołyniec i Katarzyna Paciorek – kl. III LOS; Klaudia Twardowska i Dominika Rozenek – kl. III LOL; Natalia Powierza – kl. I LOL; Sylwia Kuchta – kl. II LOI; Milena Wasilewska, Maryla Modzelan, Karolina Orłowska, Ewa Abramczyk, Klaudia Jagielska, Natalia Borowa i Natalia Wilkowska – kl. I LOS.

Wszystkim dziewczynom składam gratulacje za wywalczenie I miejsca.

Opiekunem zespołu był Pan Tomasz Dąbrowski.

Odnośniki