Świąteczna akcja „Jest Robótka” w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie

21 grudnia 2022

W okresie zbliżającej się przerwy świątecznej nie zapomnieliśmy o podopiecznych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej. Przez kilka grudniowych dni wolontariusze przygotowywali podarunki dla każdej osoby należącej do wybranej przez nas rodziny. Dziś, 21 grudnia razem z Panią Agnieszką Kalinowską i Panią Justynką Zawieruchą, a także kilkoma moimi koleżankami i kolegami pojechaliśmy do Niegowa, by odwiedzić czekających na nas podopiecznych. Gdy stanęliśmy u progu domu, wszyscy gorąco powitali nas swoim pięknym śpiewem i grą na instrumentach. Następnie przyłączyliśmy się do rodziny i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Każda osoba z Niegowa naprawdę cieszyła się z naszych odwiedzin, w ich oczach dostrzegłam ogromną radość, a na twarzy szczery uśmiech. Jeden z chłopców, przebrany za świętego Mikołaja, wręczył mieszkańcom domu przygotowane przez nas prezenty, które również sprawiły im wiele przyjemności. Panowie okazali nam wielką serdeczność ściskając nasze dłonie, a siostra Samarytanka wypowiedziała kilka miłych i pełnych wdzięczności słów. W podziękowaniu otrzymaliśmy także życzenia oraz własnoręcznie wykonaną pracę ukazującą Świętą Rodzinę w stajence.

Cieszę się, że mieliśmy możliwość choć chwilowego uszczęśliwienia osób, które tak bardzo potrzebują wsparcia. Spotkanie z nimi było miłą chwilą, która sprawiła, że my również poczuliśmy się docenieni. Mam nadzieję, że nie był to ostatni raz, kiedy odwiedziliśmy mieszkańców niegowskiego domu.                                                                                                               

  Łucja Julia Bigos, kl.4LL

Odnośniki