Świąteczna wizyta uczniów ZS3 w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie

21 grudnia 2016

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej  klasy  – 3LOL zaangażowali się w dwie akcje, niosące pomoc potrzebującym. Jedna z nich dotyczyła obdarowania prezentami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie, a druga zbiorki żywności dla kombatantów. Uczniowie klasy IIILOL już drugi rok ,w grudniu , przekazują dość dużą kwotę na cele społeczne.   Po  zakupieniu staranie wybranych  zabawek oraz  słodyczy reprezentanci klasy :  Zuzanna Gardocka, Dominik Bakuła, Aleksandra Abramczyk oraz przebrany za świętego Mikołaja – Piotr Gałązka, pojechali 21 .12.2016,   pod opieką wicedyrektora p. Jerzego Sasina oraz p. Justyny Zawieruchy,  do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie,  aby wręczyć upominki.

        Na miejscu  zostaliśmy ciepło przywitani uśmiechami, okrzykami radości, a nawet oklaskami. Spotkaliśmy się z kilkuosobową grupą wychowanków, której przekazaliśmy świąteczne paczki dla wszystkich mieszkańców ośrodka. Razem z podopiecznymi DPS-u zaśpiewaliśmy kolędę, a później pomagaliśmy  robić  świąteczne kartki. Czas minął w mgnieniu oka . Na zakończenie pobytu  usłyszeliśmy szczere podziękowania oraz  dostaliśmy prezent w postaci świątecznego stroika.
Dla nas – uczniów szkoły –  było to wyjątkowe doświadczenie, byliśmy w tym miejscu po raz pierwszy. Warto było poświęcić swój czas i uwagę. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić tak ogromną radość wychowankom, spragnionym  kontaktu z drugim człowiekiem . Podczas  wizyty uśmiechy z naszych twarzy nie schodziły. Mamy nadzieję, iż uszczęśliwiliśmy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i przyczyniliśmy się do tego, że Święta Bożego Narodzenia będą  dla nich wyjątkowe.

Aleksandra Abramczyk IIILOL

Odnośniki