Świąteczny Bożonarodzeniowy dzień

21 grudnia 2018

Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym wydarzenia betlejemskiej nocy zawsze przeżywamy na nowo. To święta rodzinne, zbliżają ludzi ku sobie, niwelują podziały i wyzwalają postawę braterstwa oraz służby drugiemu człowiekowi.

My dziś również pragniemy oddać się atmosferze tych wyjątkowych świąt i jako szkolna rodzina chcemy wspólnie przypomnieć sobie ten cud, który wydarzył się przed dwoma tysiącami lat, cud narodzenia Dzieciatka Jezus.

 W tę szczególną  atmosferę wprowadziły nas uczennice prezentując pastorałki „Mario czy Ty wiesz”- zaśpiewały Julia Iwańska i Klaudia Owsianko z klasy 2LOE oraz „Wesołych świąt życzę”- zaśpiewała Aleksandra Zawadzka z klasy 2LOI.

Wyjątkowych wrażeń dostarczyli nam aktorzy szkolnych jasełek 2018 gdzie klasa 2LOL wzięła na siebie odtworzenie głównych ról oraz wsparta została przez kolegów z klasy 2TI, 2LOE oraz koleżanki z 1LOE. Pantomima na początku przedstawienia przygotowana przez uczniów z klasy 1LOL oraz Gabrielę Mieszało z 2 LOL wywołała „święte poruszenie”. Następnie aktorzy  jasełek sprawili, że widzowie  dotarli do tego co głębokie i najważniejsze – przyjście na świat Miłości, która zbawia : ) Oby uczucia w nas poruszone popchnęły każdego z nas do głębszej relacji z Nim- Miłości odwiecznej. Zadumanie nad tajemnicą Wcielenia spotęgowały swym śpiewem niezawodne wokalistki z 2LOI Magdalena Witakowska i Aleksandra Zawadzka interpretując utwór „Noel”.

Szczególne podziękowania dla wychowawcy klasy 2LOL Pani Anety Augustynik za polonistyczną opiekę nad aktorami, Pani Justynie Zawierucha za scenariusz i niezapomnianą scenerię, „wszystkie  małe i duże drobiazgi”. Wielkie podziękowania i uściski dla głównych motywatorów- przewodników– Oliwii Kaczmarczyk i Martyny Kowalczyk. Całemu sztabowi aktorów z klasy 2LOL, 1LOL, 2TE (w tym za obsługę techniczną), 1LOE, 2LOI, 2LOE.

Podziękowania dla całej rodziny szkolnej za atmosferę świątecznej pomocy i akcje charytatywne, w które włączyliśmy się niemal wszyscy. Paniom Agnieszce Kalinowskiej i Justynie Zawierucha za koordynacje tej pomocy.

Pani Dyrektor Elżbiecie Michalik serdeczne podziękowania za świąteczne życzenia i zachętę do wspólnego kolędowania gdzie zjednoczyliśmy się w śpiewie.

Niech Narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, święta niech będą prawdziwym duchowym,  chrześcijańskim przeżyciem, które nie zakończy się wraz z nimi ale wspiera dążenia do szczęścia wiecznego.

W podziękowaniu- Gabriela Hryszkiewicz

Odnośniki