Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

10 września 2022

10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.
Święto zainicjowane w 2003 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP) we współpracy z Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Światową Federacją Zdrowia Psychicznego (WFMH). W Polsce Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom organizowany jest od 2018 roku przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie tematyki samobójstw i wsparcie psychologiczne dla osób, u których pojawiają się myśli samobójcze.

Promocja zdrowia psychicznego daje szansę jednostce na zrozumienie i rozwój własnych zasobów, które w znaczący sposób przyczyniają się do osiągania pełni własnych możliwości psychicznych. Zdrowie psychiczne jest podstawą do radzenia sobie z wymaganiami codziennego życia. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, a Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom służy właśnie temu.

Lidia Chmielewska, Anna Sztorc

https://www.facebook.com/zyciewatrejestrozmowy/videos/4478258952301144/

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Odnośniki