Święto biblioteki

10 grudnia 2012

Międzynarodowy dzień bibliotek świętowaliśmy w naszej bibliotece w dniu 30 października 2012 roku.  Wiodącym tematem uroczystości była setna rocznica śmierci polskiego pisarza, prozaika, nowelisty, publicysty, kronikarza  Warszawy, myśliciela i popularyzatora wiedzy doby pozytywizmu Bolesława Prusa( 1847- 1912). Dzień ten przygotowali uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego pod kierunkiem nauczycieli  biblioteki szkolnej, przy współpracy z nauczycielem języka polskiego p. E. Sawicz – Bakułą.

Dzień ten, w duchu epoki, był obchodzony uroczyście. Uczennice wyglądały jak dziewiętnastowieczne damy, w izbie wiejskiej, w jednym z sektorów biblioteki, można było spotkać gospodynie, które zapraszały gości na poczęstunek, inni natomiast spędzali czas w dziewiętnastowiecznym salonie arystokratycznym . Degustacje potraw poprzedziło  wystąpienie uczennicy Weroniki Rackiej z klasy IV TTW ,wystylizowanej na słynną kucharkę, przyjaciółkę Bolesława Prusa, Lucynę Ćwieciakowiczową. Zaprezentowała ona kilka przepisów ,wykorzystywanych i cenionych do czasów współczesnych, znajdujących się w książkach kucharskich. Przygotowana w barwach jesieni wystawka dotycząca twórczości B. Prusa wzbudziła szczególne zainteresowanie uczestników uroczystości. Poza tym uczennica klasy III Te Sylwia Kowalska przygotowała prezentację dotyczącą życia i twórczości naszego wielkiego polskiego pisarza. Chwile później mogliśmy obejrzeć przedstawienie (na motywach noweli B. Prusa „Katarynka”). Wzięli w nim udział: Karolina Szczubeł, Piotr Zych, Marlena Gizińska, Adam Białek, Patrycja Dawidzka, Katarzyna Lewandowska. To widowisko poruszyło odbiorców, uświadomiło, że tak niewiele potrzeba, by sprawić innym radość, wystarczy rozejrzeć się, a na pewno uda się dostrzec kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Po zakończeniu głównej części uroczystości Michał Gigoń swoją grą na akordeonie, wprowadził uczestników w świat muzyki. Albert Błoński kreował doskonale postać Bolesława Prusa. Natomiast oprawę muzyczną przygotował Kamil Kuciński.

Pani dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 Elżbieta Michalik skierowała słowa podziękowania dla pań pracujących w bibliotece szkolnej. Po tym nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy III Te.

Meow Gallery: The gallery is empty.