Święto Niepodległości w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

Harmonogram obchodów Święta Niepodległości

       Szanowni Państwo Nauczyciele, Drodzy Uczniowie zapraszamy na uroczystość związaną z Narodowym Świętem Niepodległości, obchodzoną corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności w 1918 r po 123 latach niewoli. W naszej szkole ta chwila patriotycznej refleksji nastąpi jutro tj. 10.11.2020r.( wtorek). W naszej szkole jest wielu młodych patriotów, którzy w poetycki i muzyczny sposób wyrażą swój patriotyzm- „Koncert dla Niepodległej” . Nie możemy zapomnieć o ważnych dla Polski wydarzeniach  historycznych, zatem przedstawimy wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii – od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w prezentacjach „ Droga  Polski do wolności”. Najważniejszą częścią uroczystości będzie odśpiewanie hymnu narodowego.

       Zajęcia w tym dniu odbywają się zgodnie z planem, ok. godziny 11.07 przewidujemy przerwanie zajęć. Nauczyciele uczący w danej klasie na 5 godzinie lekcyjnej proszeni są o prowadzenie lekcji  na Skype, zweryfikowanie obecności uczniów na zajęciach  i zachęcenie  do współudziału w tej uroczystości, wspólnego obejrzenia  filmu i  odśpiewania hymnu państwowego z zachowaniem stosownej powagi ,  zapoznania z treścią materiałów okolicznościowych  pt. „ Droga Polski do wolności”. Prezentacje znajdują  się na stronie internetowej szkoły  pod linkiem dostępu do filmu , do których dostaniecie się Państwo po kliknięciu w plakat anonsujący obchody Dnia  Niepodległości w Zespole Szkół Nr 3 .

 

Plan uroczystości ( materiał filmowy):

  1. 11.07 -okolicznościowe przemówienie p. dyrektora A. Mickiewicza.
  2. 11.11 – „ Szkoła do hymnu”- odśpiewanie hymnu państwowego.
  3. 11.14 – „ Koncert dla Niepodległej”-montaż słowno- muzyczny o tematyce niepodległościowej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
  4. 11.30 – zakończenie uroczystości.

Zapraszam  Państwa i Uczniów  na lekcję patriotyzmu, w nieco innej formie, ale wyrażającej naszą pamięć o tych, którzy zachowali wiarę w odrodzenie państwa polskiego.

 

Elwira Sawicz- Bakuła

Organizatorzy

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Odnośniki