Święto Niepodległości w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

Harmonogram obchodów Święta Niepodległości

       Szanowni Państwo Nauczyciele, Drodzy Uczniowie zapraszamy na uroczystość związaną z Narodowym Świętem Niepodległości, obchodzoną corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę wolności w 1918 r po 123 latach niewoli. W naszej szkole ta chwila patriotycznej refleksji nastąpi jutro tj. 10.11.2020r.( wtorek). W naszej szkole jest wielu młodych patriotów, którzy w poetycki i muzyczny sposób wyrażą swój patriotyzm- „Koncert dla Niepodległej” . Nie możemy zapomnieć o ważnych dla Polski wydarzeniach  historycznych, zatem przedstawimy wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii – od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w prezentacjach „ Droga  Polski do wolności”. Najważniejszą częścią uroczystości będzie odśpiewanie hymnu narodowego.

       Zajęcia w tym dniu odbywają się zgodnie z planem, ok. godziny 11.07 przewidujemy przerwanie zajęć. Nauczyciele uczący w danej klasie na 5 godzinie lekcyjnej proszeni są o prowadzenie lekcji  na Skype, zweryfikowanie obecności uczniów na zajęciach  i zachęcenie  do współudziału w tej uroczystości, wspólnego obejrzenia  filmu i  odśpiewania hymnu państwowego z zachowaniem stosownej powagi ,  zapoznania z treścią materiałów okolicznościowych  pt. „ Droga Polski do wolności”. Prezentacje znajdują  się na stronie internetowej szkoły  pod linkiem dostępu do filmu , do których dostaniecie się Państwo po kliknięciu w plakat anonsujący obchody Dnia  Niepodległości w Zespole Szkół Nr 3 .

 

Plan uroczystości ( materiał filmowy):

  1. 11.07 -okolicznościowe przemówienie p. dyrektora A. Mickiewicza.
  2. 11.11 – „ Szkoła do hymnu”- odśpiewanie hymnu państwowego.
  3. 11.14 – „ Koncert dla Niepodległej”-montaż słowno- muzyczny o tematyce niepodległościowej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
  4. 11.30 – zakończenie uroczystości.

Zapraszam  Państwa i Uczniów  na lekcję patriotyzmu, w nieco innej formie, ale wyrażającej naszą pamięć o tych, którzy zachowali wiarę w odrodzenie państwa polskiego.

 

Elwira Sawicz- Bakuła

Organizatorzy

Odnośniki